TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

17

09 2015

Pierwsze łopaty pod nowy Park Przyjaźni już wbite


Grodzisk News


Pierwsze łopaty pod nowy Park Przyjaźni już wbite - Grodzisk News


Podkowiański magistrat rozpoczął dziś (17 września) pierwszy etap rewitalizacji Parku Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Wedle zapowiedzi prace powinny potrwać do początku października.


reklama Grodzisk Mazowiecki

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Całościowy projekt rewitalizacji obiektu opiewa na około 900 tysięcy złotych i po jego wdrożeniu nowe oblicze parku będzie wyglądać naprawdę reprezentacyjnie. Na terenie obiektu, obok części typowo parkowej, będzie funkcjonować część leśna, na której zostanie zachowane naturalne runo. W centralnym punkcie parku znajdzie się zaś stylizowana na kształt podkowy główna rabata złożona z roślin okrywkowych i cebulowych. Otoczy ją system połączonych ścieżek dla spacerowiczów. Nie zapomniano również o stylizowanych ławkach i lampach oświetlających park po zmroku. A i to nie wszystko. W samym parku alejki wykonane będą w innowacyjnej technologii, pojawią się także elementy systemu informacji.

W pierwszej części inwestycji wykonane zostaną parkowe alejki i instalacje zewnętrzne, pojawi się także nowe oświetlenie. Nawierzchnia ścieżki biegnącej dookoła składać się ma z wodoprzepuszczalnego żwiru sklejonego żywicą. Odnowione zostaną również alejka główna i centralne placyki. Na murku żelbetonowym w centralnej części obiektu pojawi się z kolei podświetlana płaskorzeźba przedstawiająca makietę miasta.

Wykonawca powinien dość szybko uwinąć się z zadaniem, bowiem magistrat mówi o terminie realizacji na początku przyszłego miesiąca. W drugim etapie, na który rozpisano oddzielny przetarg, prace skoncentrują się na odpowiedniej aranżacji terenów zielonych. Cała inwestycja powinna być gotowa jeszcze w tym roku.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.