TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

17

09 2015

Pierwsze łopaty pod nowy Park Przyjaźni już wbite


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Pierwsze łopaty pod nowy Park Przyjaźni już wbite - Grodzisk News


Podkowiański magistrat rozpoczął dziś (17 września) pierwszy etap rewitalizacji Parku Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Wedle zapowiedzi prace powinny potrwać do początku października.


REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Całościowy projekt rewitalizacji obiektu opiewa na około 900 tysięcy złotych i po jego wdrożeniu nowe oblicze parku będzie wyglądać naprawdę reprezentacyjnie. Na terenie obiektu, obok części typowo parkowej, będzie funkcjonować część leśna, na której zostanie zachowane naturalne runo. W centralnym punkcie parku znajdzie się zaś stylizowana na kształt podkowy główna rabata złożona z roślin okrywkowych i cebulowych. Otoczy ją system połączonych ścieżek dla spacerowiczów. Nie zapomniano również o stylizowanych ławkach i lampach oświetlających park po zmroku. A i to nie wszystko. W samym parku alejki wykonane będą w innowacyjnej technologii, pojawią się także elementy systemu informacji.

W pierwszej części inwestycji wykonane zostaną parkowe alejki i instalacje zewnętrzne, pojawi się także nowe oświetlenie. Nawierzchnia ścieżki biegnącej dookoła składać się ma z wodoprzepuszczalnego żwiru sklejonego żywicą. Odnowione zostaną również alejka główna i centralne placyki. Na murku żelbetonowym w centralnej części obiektu pojawi się z kolei podświetlana płaskorzeźba przedstawiająca makietę miasta.

Wykonawca powinien dość szybko uwinąć się z zadaniem, bowiem magistrat mówi o terminie realizacji na początku przyszłego miesiąca. W drugim etapie, na który rozpisano oddzielny przetarg, prace skoncentrują się na odpowiedniej aranżacji terenów zielonych. Cała inwestycja powinna być gotowa jeszcze w tym roku.
Dodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.