TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

05

06 2023

Pięciu zatrzymanych za kradzież ciężarówek w Grodzisku


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: KPP Grodzisk Maz.Pięciu zatrzymanych za kradzież ciężarówek w Grodzisku - Grodzisk News


Grodziscy kryminalni zatrzymali pięciu mężczyzn w wieku od 23 do 43 lat podejrzanych o kradzieże dwóch samochodów ciężarowych z naczepami w mieście. Jak podaje policja, organizator przestępczego procederu został tymczasowo aresztowany, dwaj inni mężczyźni zostali objęci dozorem, a dwaj pozostali wciąż czekają na decyzje o środkach zapobiegawczych.


Zatrzymanie tej piątki to efekt policyjnych i prokuratorskich działań w związku z kradzieżą dwóch samochodów ciężarowych z naczepami, zaparkowanych na jednej z posesji w mieście. Kilka dni intensywnych poszukiwań doprowadziło do znalezienia pojazdów. Zarówno mercedes, jak i man miały wymontowane nadajniki GPS; zmieniono także ich tablice rejestracyjne.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Kolejne dni upłynęły policjantom na czynnościach w celu ustalenia osób mogących mieć związek z przestępstwem. Działania te doprowadziły ich aż do Szczecina – istniała przesłanka, że mogą tam przebywać podejrzani.

–Podczas przygotowanej akcji na terenie województwa zachodniopomorskiego kryminalni zatrzymali czterech wytypowanych wcześniej mężczyzn. Wykonane czynności dochodzeniowo-śledcze potwierdziły ich wspólny udział w przestępczym procederze kradzieży aut. Kilka dni później funkcjonariusze zatrzymali także 39–latka, który najprawdopodobniej zorganizował bezprawne działania grupy – poinformowała asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Całej piątce grodziska prokuratura postawiła zarzuty wspólnego dokonania kradzieży. Pojazdów o wartości około 200 tysięcy złotych. 39-latek uznawany za organizatora przestępstwa został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

23–latek i 24–latek zostali objęci policyjnymi dozorami, a pozostali dwaj mężczyźni oczekują na decyzję w sprawie zastosowania środków zapobiegawczych.

Sprawa jest rozwojowa.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Sędziowie jak zwykle się popisali z tymi dozorami.

nadzwyczajna kasta justytutek
05-06-2023 12:09

Dozór środek zapobiegawczy jest wyznaczany przez prokuraturę. Wniosek prokurator nie miał dowodów żeby z tym iść do Sądu i wypisał dozór ....

Ted
05-06-2023 17:26

nie Polak

lis
07-06-2023 09:33

Akcją na skalę światową, a może to było po 2.000000 na głowę, policja musi dokładnie ustalić a dopiero rzecznik niech się wypowie ,.
Posypią się nagrody dla sierżantow

Gugus
23-06-2023 11:05

KOMENTARZ ZOSTAŁ USUNIĘTY PRZEZ MODERATORA ZE WZGLĘDU NA NARUSZENIE REGULAMINU

policmajster
05-06-2023 12:12
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.