TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
grille gazowe

05

06 2023

Pięciu zatrzymanych za kradzież ciężarówek w Grodzisku


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: KPP Grodzisk Maz.Pięciu zatrzymanych za kradzież ciężarówek w Grodzisku - Grodzisk News


Grodziscy kryminalni zatrzymali pięciu mężczyzn w wieku od 23 do 43 lat podejrzanych o kradzieże dwóch samochodów ciężarowych z naczepami w mieście. Jak podaje policja, organizator przestępczego procederu został tymczasowo aresztowany, dwaj inni mężczyźni zostali objęci dozorem, a dwaj pozostali wciąż czekają na decyzje o środkach zapobiegawczych.


Zatrzymanie tej piątki to efekt policyjnych i prokuratorskich działań w związku z kradzieżą dwóch samochodów ciężarowych z naczepami, zaparkowanych na jednej z posesji w mieście. Kilka dni intensywnych poszukiwań doprowadziło do znalezienia pojazdów. Zarówno mercedes, jak i man miały wymontowane nadajniki GPS; zmieniono także ich tablice rejestracyjne.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Kolejne dni upłynęły policjantom na czynnościach w celu ustalenia osób mogących mieć związek z przestępstwem. Działania te doprowadziły ich aż do Szczecina – istniała przesłanka, że mogą tam przebywać podejrzani.

–Podczas przygotowanej akcji na terenie województwa zachodniopomorskiego kryminalni zatrzymali czterech wytypowanych wcześniej mężczyzn. Wykonane czynności dochodzeniowo-śledcze potwierdziły ich wspólny udział w przestępczym procederze kradzieży aut. Kilka dni później funkcjonariusze zatrzymali także 39–latka, który najprawdopodobniej zorganizował bezprawne działania grupy – poinformowała asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Całej piątce grodziska prokuratura postawiła zarzuty wspólnego dokonania kradzieży. Pojazdów o wartości około 200 tysięcy złotych. 39-latek uznawany za organizatora przestępstwa został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

23–latek i 24–latek zostali objęci policyjnymi dozorami, a pozostali dwaj mężczyźni oczekują na decyzję w sprawie zastosowania środków zapobiegawczych.

Sprawa jest rozwojowa.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Odpowiadasz na

Sędziowie jak zwykle się popisali z tymi dozorami.
nadzwyczajna kasta justytutek


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.