TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

10

09 2023

Perspektywa budowy szkoły w Parzniewie oddala się


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Urząd Gminy BrwinówPerspektywa budowy szkoły w Parzniewie oddala się - Grodzisk News


Mimo 14 ofert złożonych w kolejnym już przetargu na budowę szkoły w Parzniewie, znów niemożliwe było wyłonienie wykonawcy. Powód? Zbyt wysokie ceny propozycji poszczególnych firm. Brwinowska gmina po raz kolejny więc unieważniła postępowanie.


Brwinów zakładał bowiem, że wyda na budowę szkoły blisko 65 mln zł, podczas gdy najniższa oferta złożona przez firmę Mirbud ze Skierniewic opiewa na niecałe 69,5 mln zł. Kolejne propozycje cenowe przekraczają już znacznie 70, 80, a nawet 90 milionów złotych. Dość powiedzieć, że Przedsiębiorstwo Budowlano-Handlowe Izolbud z Warszawy wyceniło swe usługi na ponad 94 mln zł, co było najwyższą ofertą w przetargu.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Analiza ofert wykazała jednak, że Brwinów nie może sobie pozwolić na dołożenie do najniższej oferty brakujących 4,5 mln zł. Najpewniej ogłosi więc kolejny przetarg, niewykluczone, że z modyfikacjami, które pozwolą uzyskać niższe ceny ofert. O tym przekonamy się jednak za jakiś czas. Tymczasem przypomnijmy planowany dotychczas zakres inwestycji.

W budynku mają znaleźć się m.in. 24 sale lekcyjne dla 450 uczniów, biblioteka, świetlica, gabinety: psychologa, logopedy i lekarski, sklepik szkolny, toalety dostosowane do wieku dzieci oraz szatnia, a także kuchnia ze stołówką. W projekcie przewidziano także pomieszczenia personelu administracyjnego, pomieszczenia dla nauczycieli, pomieszczenia socjalne dla pracowników, pomieszczenia higieniczno-sanitarne, magazynowe, porządkowe i techniczne.

W północnej części działki zaprojektowano boisko do gry w piłkę nożną z piłkochwytami o wymiarach pola gry 56 x 26 m. Wokół niego powstanie bieżnia okrężna o długości 200 m wraz z odcinkiem bieżni prostej po stronie południowej. Bieżnia prosta przewiduje możliwość biegów na dystansie 60 m. Powstaną chodniki, ścieżki rowerowe, drogi i parkingi, a także dwa place zabaw o nawierzchni z trawy naturalnej. Pomyślano też o uczniach dojeżdżających do szkoły na rowerach – przed głównym wejściem do budynku w południowej części działki zaprojektowano cztery wiaty rowerowe. Zaplanowano również wykonanie przyłącza wodociągowego i przykanalika kanalizacji sanitarnej, a także instalacji zraszającej, zewnętrznej instalacji gazowej oraz przyłącza elektrycznego.

Szkoła miałaby ruszyć od września 2025 roku. W związku z kolejnymi odwołaniami przetargów, termin wydaje się jednak coraz mniej prawdopodobny.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.