reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

10

09 2023

Perspektywa budowy szkoły w Parzniewie oddala się


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Urząd Gminy BrwinówPerspektywa budowy szkoły w Parzniewie oddala się - Grodzisk News


Mimo 14 ofert złożonych w kolejnym już przetargu na budowę szkoły w Parzniewie, znów niemożliwe było wyłonienie wykonawcy. Powód? Zbyt wysokie ceny propozycji poszczególnych firm. Brwinowska gmina po raz kolejny więc unieważniła postępowanie.


Brwinów zakładał bowiem, że wyda na budowę szkoły blisko 65 mln zł, podczas gdy najniższa oferta złożona przez firmę Mirbud ze Skierniewic opiewa na niecałe 69,5 mln zł. Kolejne propozycje cenowe przekraczają już znacznie 70, 80, a nawet 90 milionów złotych. Dość powiedzieć, że Przedsiębiorstwo Budowlano-Handlowe Izolbud z Warszawy wyceniło swe usługi na ponad 94 mln zł, co było najwyższą ofertą w przetargu.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Analiza ofert wykazała jednak, że Brwinów nie może sobie pozwolić na dołożenie do najniższej oferty brakujących 4,5 mln zł. Najpewniej ogłosi więc kolejny przetarg, niewykluczone, że z modyfikacjami, które pozwolą uzyskać niższe ceny ofert. O tym przekonamy się jednak za jakiś czas. Tymczasem przypomnijmy planowany dotychczas zakres inwestycji.

W budynku mają znaleźć się m.in. 24 sale lekcyjne dla 450 uczniów, biblioteka, świetlica, gabinety: psychologa, logopedy i lekarski, sklepik szkolny, toalety dostosowane do wieku dzieci oraz szatnia, a także kuchnia ze stołówką. W projekcie przewidziano także pomieszczenia personelu administracyjnego, pomieszczenia dla nauczycieli, pomieszczenia socjalne dla pracowników, pomieszczenia higieniczno-sanitarne, magazynowe, porządkowe i techniczne.

W północnej części działki zaprojektowano boisko do gry w piłkę nożną z piłkochwytami o wymiarach pola gry 56 x 26 m. Wokół niego powstanie bieżnia okrężna o długości 200 m wraz z odcinkiem bieżni prostej po stronie południowej. Bieżnia prosta przewiduje możliwość biegów na dystansie 60 m. Powstaną chodniki, ścieżki rowerowe, drogi i parkingi, a także dwa place zabaw o nawierzchni z trawy naturalnej. Pomyślano też o uczniach dojeżdżających do szkoły na rowerach – przed głównym wejściem do budynku w południowej części działki zaprojektowano cztery wiaty rowerowe. Zaplanowano również wykonanie przyłącza wodociągowego i przykanalika kanalizacji sanitarnej, a także instalacji zraszającej, zewnętrznej instalacji gazowej oraz przyłącza elektrycznego.

Szkoła miałaby ruszyć od września 2025 roku. W związku z kolejnymi odwołaniami przetargów, termin wydaje się jednak coraz mniej prawdopodobny.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.
Warning: Undefined array key "tresc" in /home/server702229/ftp/txt/koment2.php on line 62

Warning: Undefined variable $podpis in /home/server702229/ftp/txt/koment2.php on line 63

Treść komentarza
Podpis

reklama Grodzisk Mazowiecki


📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.