TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

13

02 2022

Parking przy hali za ponad 3 mln zł


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: grodzisk.plParking przy hali za ponad 3 mln zł - Grodzisk News


Grodziscy urzędnicy wybrali wykonawcę parkingu, który ma powstać przy Centrum Aktywizacji i Integracji Społecznej przy ul. Sportowej. Inwestycja będzie kosztowała ponad 3 mln zł.


Magistrat zamierzał przeznaczyć na tel cel 2,2 mln zł. Niestety oferty, które napłynęły do urzędu były zdecydowanie wyższe. Zgłosiły się cztery firmy. Najniższą ofertę złożyła firma DELTA z Warszawy, która zażyczyła sobie niecałe 3,2 mln zł. Nieznacznie wyższa była propozycja firmy Skanska, która zaproponowała 3,22 mln zł. Dwie kolejne opiewały na 3,35 mln zł i prawie 3,6 mln zł. Jednak mimo wyższych cen burmistrz Grodziska Grzegorz Benedykciński zapowiedział wybranie jednej z ofert – Zdecydowaliśmy, że zaakceptujemy jedną ze złożonych ofert. Na razie je analizujemy, są one wyższe niż zakładaliśmy, ale nie na tyle żebyśmy nie mogli zaakceptować którejś z nich – mówił nam w połowie stycznia burmistrz Benedykciński.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Dziś już wiadomo, kto wybuduje parking przy Centrum Aktywizacji i Integracji Społecznej przy ul. Sportowej. Urzędnicy wybrali propozycję firmy DELTA z Warszawy, która zaproponowała blisko 3,2 mln zł.

Zgodnie z zamówieniem parking ma powstać po południowo-wschodniej stronie i ma mieć 102 miejsca postojowe dla samochodów osobowych (w tym 5 dla osób niepełnosprawnych). Dodatkowo ma też powstać parking dla pracowników od strony północnej przy drodze pożarowej (25 miejsc), a także parking dla autobusów bezpośredni przy pasie drogowym ulicy Dalekiej oraz place manewrowe w strefie dojazdu technicznego i dojazdu do części gastronomicznej obiektu.

Wokół obiektu mają się pojawić również chodniki, a także szachy terenowe. Droga dojazdowa na parking ma mieć nawierzchnię asfaltową, natomiast sam parking z kostki brukowej. Inwestycja będzie się wiązała z rozbiórką istniejących na tym terenie budynków.

Termin realizacji zamówienia wyznaczono na 19 sierpnia 2022 r.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Delta a nie Wig-dar ?! Jestem zawiedziony.....

Oskar
14-02-2022 13:01
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.