TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

23

02 2015

Ogrodnik miejski wyda zgodę na wycinkę?


Grodzisk News


Ogrodnik miejski wyda zgodę na wycinkę? - Grodzisk News


Być może już wkrótce mieszkańcy Podkowy Leśnej łatwiej i szybciej uzyskają zgodę na wycinkę lub podcięcie drzew. Podkowiański magistrat rozpoczął z Mazowieckim Wojewódzkim Konserwatorem zabytków rozmowy w sprawie powierzenia urzędowi kompetencji decydowania o wycince drzew.


reklama Grodzisk Mazowiecki

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Podkowa Leśna jest miastem-ogrodem praktycznie w całości objętym opieką konserwatora zabytków, dlatego to on opiniuje wszystkie działania dotyczące zmian w przestrzeni publicznej. ? Dzisiaj, żeby otrzymać zgodę na podcięcie drzewa, czy wycinkę krzaka musimy przejść całą długą i kosztowną procedurę: część spraw załatwiamy w Starostwie, część w Warszawie, na wizję lokalną przyjeżdża Konserwator z Warszawy. W celu ułatwienia mieszkańcom załatwiania spraw z zakresu zieleni wystąpiłem do Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków o możliwość powierzenia Miastu Podkowa Leśna w drodze porozumienia prowadzenia niektórych działań właściwych dla konserwatora ? poinformował na swoim blogu burmistrz Artur Tusiński.

Miasto chciałoby stworzyć samodzielne stanowisko, np. ogrodnika miejskiego, a zatrudniony na nim fachowiec mógłby wydawać zezwolenia dotyczące wycinki i podcinki drzew i krzewów, a także ich pielęgnacji. Ponadto do jego kompetencji należałoby opiniowanie koncepcji zagospodarowania działek pod nowe budynki.

? Przystanie na naszą propozycję będzie się wiązało z nowymi, dodatkowymi obowiązkami dla urzędu, ale z wielką korzyścią dla mieszkańców: decyzje będą podejmowane na miejscu w Podkowie ? podkreślił podkowiański włodarz.

💬︎   dodaj komentarz

Statystyki wskazują, że znacznie ponad 1/3 przedsiębiorców nie zna instytucji, które mogłyby udzielić im pomocy w prowadzeniu biznesu. Oznacza to, że w razie niepowodzeń nie będą wiedzieli gdzie szukać wsparcia, prawdopodobnie nie są oni też zainteresowani optymalizacją i ulepszeniem swojej działalności, gdyż aktywnie nie poszukują zewnętrznych bodźców sprzyjających rozwojowi i budowaniu konkurencyjnej pozycji na rynku.

Bruno Nowakowski
25-03-2015 20:59
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.