TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

23

02 2015

Ogrodnik miejski wyda zgodę na wycinkę?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Być może już wkrótce mieszkańcy Podkowy Leśnej łatwiej i szybciej uzyskają zgodę na wycinkę lub podcięcie drzew. Podkowiański magistrat rozpoczął z Mazowieckim Wojewódzkim Konserwatorem zabytków rozmowy w sprawie powierzenia urzędowi kompetencji decydowania o wycince drzew.


REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Podkowa Leśna jest miastem-ogrodem praktycznie w całości objętym opieką konserwatora zabytków, dlatego to on opiniuje wszystkie działania dotyczące zmian w przestrzeni publicznej. ? Dzisiaj, żeby otrzymać zgodę na podcięcie drzewa, czy wycinkę krzaka musimy przejść całą długą i kosztowną procedurę: część spraw załatwiamy w Starostwie, część w Warszawie, na wizję lokalną przyjeżdża Konserwator z Warszawy. W celu ułatwienia mieszkańcom załatwiania spraw z zakresu zieleni wystąpiłem do Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków o możliwość powierzenia Miastu Podkowa Leśna w drodze porozumienia prowadzenia niektórych działań właściwych dla konserwatora ? poinformował na swoim blogu burmistrz Artur Tusiński.

Miasto chciałoby stworzyć samodzielne stanowisko, np. ogrodnika miejskiego, a zatrudniony na nim fachowiec mógłby wydawać zezwolenia dotyczące wycinki i podcinki drzew i krzewów, a także ich pielęgnacji. Ponadto do jego kompetencji należałoby opiniowanie koncepcji zagospodarowania działek pod nowe budynki.

? Przystanie na naszą propozycję będzie się wiązało z nowymi, dodatkowymi obowiązkami dla urzędu, ale z wielką korzyścią dla mieszkańców: decyzje będą podejmowane na miejscu w Podkowie ? podkreślił podkowiański włodarz.

💬︎   dodaj komentarz

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.