TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

24

04 2022

Od poniedziałku utrudnienia w centrum Grodziska


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Od poniedziałku utrudnienia w centrum Grodziska - Grodzisk News


Jak poinformował grodziski magistrat, od jutra (w poniedziałek 25 kwietnia) rozpoczną się roboty drogowe na ul. Kościuszki, co oznacza utrudnienia w centrum miasta. Dodatkowo niedostępny będzie pobliski parking.


Miasto bierze się za drogi w centrum miasta. Już w poniedziałek ruszy modernizacja ul. Kościuszki. W związku z tym na odcinku od ul. 1 Maja do ul. Sienkiewicza, zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu. Kierowcy się muszą liczyć z utrudnieniami. Jednak to nie wszystko, bowiem zamknięty zostanie też parking przy ul. Kilińskiego (vis-a-vis ul. 3 Maja), który będzie przebudowywany.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Przypomnijmy. Zakres zamówienia jest duży dlatego też został podzielony na cztery części. Pierwsze zadanie obejmuje remont nawierzchni jezdni ulic Kościuszki, Kilińskiego, Krupińskiego na odc. od skrzyżowania z ul. Kilińskiego do ul. Kościuszki oraz remont ul. Kierlańczyków na odc. od skrzyżowania z ul. Kilińskiego do ul. Kościuszki w Grodzisku Mazowieckim. W ramach zamówienia przewiduje się lokalne pełne wymiany konstrukcji jezdni. Druga część zamówienia dotyczy budowy kanalizacji deszczowej w ul. Kościuszki i obejmuje odcinek od ul. Krupińskiego do ulicy Spółdzielczej. Ma to znacznie poprawić odprowadzanie deszczówki z powierzchni ulicy oraz z terenów posesji zlokalizowanych przy ulicy.

Kolejna część to budowa parkingu na 16 aut na przy ul. Kilińskiego (projekt parkingu na zdjęciu głównym). Ma on powstać w miejsce istniejącego nieurządzonego parkingu przy skrzyżowaniu z ul. 3 Maja, natomiast ostatnia cześć przetargu dotyczy poprawy bezpieczeństwa na ul. Kościuszki w rejonie skrzyżowania z ul. Spółdzielczą. Na przejściu dla pieszych przy Urzędzie Miejskim w Grodzisku ma powstać sygnalizacja świetlna.

Kiedy możemy spodziewać się realizacji zadania? Ma ona być gotowa do 15 lipca 2022 r.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Jakby w grodzisku mało było korków. To miasteczko to jeden wielki korek i raj deweloperów oraz wszelkich kolesi rządzących. No ale, propaganda rodem z PRLu ponad wszystko. Pod ratuszem ulica ma być ładna... są ulice w tym mieście wymagające pilniejszego remontu.

Ziemia Grodziska - żeby deweloperom i kolesiom żyło się lepiej. Za Wasze podatki (50% PIT i lokalne)
24-04-2022 21:24

Tak a kiedy Graniczna, Szwedzka, Bankowa, Szeroką?

Laki
24-04-2022 22:21

tak samo jak w parku skarbku, a raczej to już nie jest park, ciasno, jeden na drugim, pełno ludzi bo w grodzisku nie ma prawdziwych zielonych terenow, wszystko zabudowane, glinianki z wodą miały potencjał na fajny park z przyrodą, ale....część zasypanych, obwidnicą pocięte wartościowe przyrodniczo tereny, były tam łąki,przy rzecze poiły się sarny, ptactwo wodne. co tu się porobiło. ten park przy poczcie to takie podwóreczko na wyprowadzenie psa, ścieżka asfaltowa przecinające park dojście do świateł, przechodnie miejsce. Nic ciekawego, nie da się pospacerować bo hałas z wiaduktu i smród z korkow wokoło. i ciasno

J.
24-04-2022 23:32

pokaż wszystkie komentarze (20)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.