TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

24

04 2022

Od poniedziałku utrudnienia w centrum Grodziska


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Od poniedziałku utrudnienia w centrum Grodziska - Grodzisk News


Jak poinformował grodziski magistrat, od jutra (w poniedziałek 25 kwietnia) rozpoczną się roboty drogowe na ul. Kościuszki, co oznacza utrudnienia w centrum miasta. Dodatkowo niedostępny będzie pobliski parking.


Miasto bierze się za drogi w centrum miasta. Już w poniedziałek ruszy modernizacja ul. Kościuszki. W związku z tym na odcinku od ul. 1 Maja do ul. Sienkiewicza, zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu. Kierowcy się muszą liczyć z utrudnieniami. Jednak to nie wszystko, bowiem zamknięty zostanie też parking przy ul. Kilińskiego (vis-a-vis ul. 3 Maja), który będzie przebudowywany.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Przypomnijmy. Zakres zamówienia jest duży dlatego też został podzielony na cztery części. Pierwsze zadanie obejmuje remont nawierzchni jezdni ulic Kościuszki, Kilińskiego, Krupińskiego na odc. od skrzyżowania z ul. Kilińskiego do ul. Kościuszki oraz remont ul. Kierlańczyków na odc. od skrzyżowania z ul. Kilińskiego do ul. Kościuszki w Grodzisku Mazowieckim. W ramach zamówienia przewiduje się lokalne pełne wymiany konstrukcji jezdni. Druga część zamówienia dotyczy budowy kanalizacji deszczowej w ul. Kościuszki i obejmuje odcinek od ul. Krupińskiego do ulicy Spółdzielczej. Ma to znacznie poprawić odprowadzanie deszczówki z powierzchni ulicy oraz z terenów posesji zlokalizowanych przy ulicy.

Kolejna część to budowa parkingu na 16 aut na przy ul. Kilińskiego (projekt parkingu na zdjęciu głównym). Ma on powstać w miejsce istniejącego nieurządzonego parkingu przy skrzyżowaniu z ul. 3 Maja, natomiast ostatnia cześć przetargu dotyczy poprawy bezpieczeństwa na ul. Kościuszki w rejonie skrzyżowania z ul. Spółdzielczą. Na przejściu dla pieszych przy Urzędzie Miejskim w Grodzisku ma powstać sygnalizacja świetlna.

Kiedy możemy spodziewać się realizacji zadania? Ma ona być gotowa do 15 lipca 2022 r.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Jakby w grodzisku mało było korków. To miasteczko to jeden wielki korek i raj deweloperów oraz wszelkich kolesi rządzących. No ale, propaganda rodem z PRLu ponad wszystko. Pod ratuszem ulica ma być ładna... są ulice w tym mieście wymagające pilniejszego remontu.

Ziemia Grodziska - żeby deweloperom i kolesiom żyło się lepiej. Za Wasze podatki (50% PIT i lokalne)
24-04-2022 21:24

Tak a kiedy Graniczna, Szwedzka, Bankowa, Szeroką?

Laki
24-04-2022 22:21

tak samo jak w parku skarbku, a raczej to już nie jest park, ciasno, jeden na drugim, pełno ludzi bo w grodzisku nie ma prawdziwych zielonych terenow, wszystko zabudowane, glinianki z wodą miały potencjał na fajny park z przyrodą, ale....część zasypanych, obwidnicą pocięte wartościowe przyrodniczo tereny, były tam łąki,przy rzecze poiły się sarny, ptactwo wodne. co tu się porobiło. ten park przy poczcie to takie podwóreczko na wyprowadzenie psa, ścieżka asfaltowa przecinające park dojście do świateł, przechodnie miejsce. Nic ciekawego, nie da się pospacerować bo hałas z wiaduktu i smród z korkow wokoło. i ciasno

J.
24-04-2022 23:32

Do J.: tak bardzo nie podoba Ci się park, a czy pamiętasz czasy kiedy nazywano go "małpim gajem"? Nie przesadzaj z tą krytyką. Bądź bardziej obiektywny. Miłego dnia!

Bezstronna
25-04-2022 07:27

Do Bezstronnej. : Malpim gajem nazywano ogród - pozostałości w miejscu obecnego budynku Sądu i Policji. Park kiedyś był ogrodzony, były latarnie i stróż który zamykał bramę wieczorem.

Bonia
25-04-2022 20:51

Do Boni: niestety, nie pamiętam, żeby park był ogrodzony i zamykany przez stróża. Widocznie były to bardziej zamierzchłe czasy...

Bezstronna
25-04-2022 22:46

Jak tego Benka się nie wywali z urzędu to w tym Grodzisku nic się nie zmieni. Supermarkety developerka i kolejne światła.

K
25-04-2022 08:04

Właśnie a kiedy wybory w tym roku czy w następnym?My mieszkańcy łąk mamy już dość budowania u nas bloków!!!! Niech Pan burmistrz postawi blokowisko pod swoim domem!!! My już nie mamy świeżego powietrza!!!!

Renia
25-04-2022 11:03

wczoraj w niedzielę myli deptak, mieszkam przy pomniku chełmońskiego, koszmar, w niedzielę nie można mieć spokoju w swoim mieszkaniu, dzisiaj dalej od pomnika chełmońskiego myją, pozastawiali dostęp do sklepów, odgrodzili czerwoną taśmą, na deptaku utrudnia się ludziom handel, utrudnia zarabianie. Druga rzecz, wody leje się na potęgę do tego mycia, woda jest z tych studzienek w deptaku, zapłaci za to gmina, dlaczego pracownicy gospodarki nie myją tego czerwonego deptaka??? warto przyjść i pooglądać ile wody leje się do tego mycia! chyba trochę za drogie jest takie mycie, za to płacą mieszkańcy a nie ten co zlecił! Zieloni Grodzisk jesteście!?

gg
25-04-2022 12:01

ciekawy temat deweloperka

Ula
25-04-2022 12:02

Pani Renio, każdy kawałek ziemi w centrum sprzedali, w miescie przy deptaku kamienice zburzyli sprzedali, zmiany planów zagospodarowania przestrzennego, nie ma nic zielonego w miescie, czyje są te budowy i kto za tym stoi? ktos wie kto buduje w grodzisku i okolicach? kto pozwala na zmiany planow na budowy blokow w takim miescie? kto tego człowieka wybierał na burmistrza i tych radnych? Nasze Łąki to dziurawe drogi, tiry hale i bloki!

dość
25-04-2022 17:20

Może Floriańska!!!! Bo już miała być zrobiona w 2021 r.

KT
25-04-2022 08:05

Dlaczego nie buduje się przedłużenia Kierlańczyków do Okulickiego!!!!

janusz
25-04-2022 10:07

Zrobiono odpowiednią ilość drogi by właściciele działek za notariuszem mogli się pobudować i mieć łady podjazd do garażu i parking dla gości :) Dalej się nie spodziewaj, od początku było wiadomo, że to się nie uda, bo trzeba się najpierw porozumieć z właścicielem nieruchomości na której stoi dworek z nadzorem konserwatora zabytków.

Ernest_Grodzisk
25-04-2022 11:30

Nieźle pomyślane zamienią istniejący parking na którym z tego co widzę na zdjęciu w google map stoi zaparkowanych spokojnie 46 samochodów, na parkin który pomieści maksymalnie 16 aut. Brawo, obecnie 30 aut które się nie zmieści na tym parkingu musi szukać miejsca gdzie indziej, tylko gdzie??

Ernest_Grodzisk
25-04-2022 11:33

Dla tych mniej ogarniętych : by zrobili wam drogę między Waszymi chałupami to najpierw zameldujcie się w Grodzisku. Bo spora grupa żyje tu a ma a meldunek w Warszawie bo muszą być warszawką... Bez powyżej 70proc zameldowania na danej ulicy nie zrobi wam nikt remontu.
A dla tych co przeszkadza im korek - niech wracają do Warszawy...
Co do miejsc zielonych to akurat Grodzisk jest numerem jeden... Przestańcie marudzić tylko sami pokażcie co zrobiliście w życiu. Bo marudzą najwięcej ci co najmniej robią...

Krzysztof
26-04-2022 07:39

Zgadzam się z Krzysztofem. Trzeba było się nie sprowadzać było by lużniej jak lata temu. Najpierw pchają się jak muchy do g... a potem tylko narzekania i marudzenie.

adamo
26-04-2022 13:53

Prawda. Grodzisk jest wizytówka Mazowsza, a marudy zawsze się znajdą!!! Pozdrawiam, mieszkanka Grodziska od 62 lat!!!!!

Ala
29-04-2022 06:20

Grodzisk jest numer jeden w braku zielonych miejsc i numer jeden w budowach

Andrzej
05-05-2022 00:15

Tak zachęcali i my się sprowadziły tutej

J
05-05-2022 00:17
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.