reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
grille gazowe

19

03 2024

Od jutra kolejny protest na węźle autostradowym. Znowu blokada na A2


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Facebook/Policja ŻyrardówOd jutra kolejny protest na węźle autostradowym. Znowu blokada na A2 - Grodzisk News


Kierowcom planującym jazdę do i z Żyrardowa radzimy przełożyć te podróże. Podobnie jak w ubiegłym tygodniu, także w tym na węźle autostrady A2 w Wiskitkach protestować będą rolnicy. 20 marca przez cały dzień trasa będzie zablokowana. Dużych utrudnień należy się także spodziewać na krajowej „pięćdziesiątce”.


Różnica między obu protestami jest tylko taka, że wówczas trwał on przez trzy dni: od 12 do 14 marca, ten najbliższy potrwa zaś przez całą środę (20 marca), bo w godzinach od 8.00 do 20.00. W tym czasie zablokowany będzie zjazd i wjazd na autostradę A2 natomiast ruch na DK50, na odcinku Mszczonów-Sochaczew, będzie spowolniony.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Ponadto kierowcy jadący od Grójca trasą DK50 w kierunku węzła Wiskitki muszą kierować się na drogi S7 lub S8.

Kierowcy jadący od Wyszogrodu w kierunku Sochaczewa muszą kierować się drogą K92 , w kierunku miejscowości Błonie. Najbliższy zjazd i wjazd na autostradę A2 jest możliwy od miejscowości Grodzisk Mazowiecki.

Policjanci proszą, aby kierowcy wybierali ruch po drogach lokalnych. Funkcjonariusze zaś mają na bieżąco kierować ruchem i wskazywać możliwe objazdy. Ponadto, na DK50 oraz autostradzie A2 będą ustawione znaki informujące o utrudnieniach i objazdach


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Problemy rolników to Zielony Ład i zboże z Ukrainy. I cała reszta g**na płynąca z Euro kołchozu
Smacznego robaka zapiekanego na prądzie z wiatraka albo panela.

Jack L.
19-03-2024 16:39

Jack L., przestań pisać bzdury. Niech nie biorą dotacji i nie będą się musieli podporządkowywać zielonemu ładowi. Nie proste rozwiązanie?

mirek
19-03-2024 18:36

Pisior

100 lat Donald
19-03-2024 18:50

Cześć obs...y ruski pisiorze. Amen

Włodek
19-03-2024 19:47

Tak jak Mirek pisze niech rolnicy zrezygnuja z dopłat bo tak to ciągną jak dojną krowę a od siebie nic. Jak zawsze będzie że za dużo deszczu, za sucho albo za niskie ceny w skupach bo za duży urodzaj. Nigdy im nie dogodzisz a w co 2 gospodarstwie przepych. Zawsze będzie im źle i zawsze będą chcieć więcej a niech płacą ZUS jak reszta a nie śmieszny KRUS.

Marek M
20-03-2024 06:59

Mirek co za bzdury, czyli jak nie beda brali dotacji to sie UE od Nich i Nas odwali?? A takie pytanko czy gdyby 20 lat temu ,oprócz zachwalania UE ktoś wyszedł i powiedział-,,za 20 lat UE wpadnie w zielony szał i zacznie wprowadzać coraz to większe zielone zakazy i nakazy z walka z samochodami, ze za 25 lat bedzie trzeba wydać równowartość domu zeby swój ocieplić, że beda zamykać elektrownie, kopalnie itd...ktoś by byl ZA wyjściem do Unii?? A byli tacy co uprzedzali i byli traktowani jak płaskoziemcy!!

Szczór
20-03-2024 18:24

Trzeba było nauczyć się czytać ze zrozumieniem zielony ład Pis zatwierdził w 2019r. a ty dzisiaj się doczytałeś czy dowiedziałeś? Myślenie to proces ciągły i nie boli.

Ja
22-03-2024 11:14

KOMENTARZ ZOSTAŁ USUNIĘTY PRZEZ MODERATORA ZE WZGLĘDU NA NARUSZENIE REGULAMINU

Chore pisiory
20-03-2024 23:08

Żywność nie pochodząca z Polski jest równie dobra i często zdecydowanie lepszej jakości niż polskiej produkcji. Naprawdę damy sobie radę bez produktów wytwarzanych przez pijanych drogowych terrorystów.

Adrian
20-03-2024 08:43

Wasi wyborcy wierzą, że warzywa biorą się z ogródków, które Lidl ma za sklepem... a wędliny są przywożone z nibylandi, gdzie są robione przez krasnoludki. A przeciwko tym protestującym wysłaliby czołgi i oddziały ZOMO.

Jack L.
20-03-2024 09:13

KOMENTARZ ZOSTAŁ USUNIĘTY PRZEZ MODERATORA ZE WZGLĘDU NA NARUSZENIE REGULAMINU

Chore pisiory
20-03-2024 23:25

To jest grupa uprzywilejowana tak samo jak górnicy im ciągle jest mało najlepiej blokować normalnie uczciwie pracujących ludzi którym też jest ciężko ale nie wychodzą na ulice aby blokować a może powinni teraz zablokować te ciągniki aby taki rolnik przemyślał swoje zachowanie .Niech się wezmą do roboty to zarobią a nie czeka na jałmużnę bo inni producenci , sklepikarze i inne małe przedsiębiorstwa muszą kombinować jak związać koniec z końcem i nie myślą o tym aby innym obywatelom blokować drogi.Jak im nie pasuje to mogą się przebranżowić tak jak inni przedsiębiorcy którzy musieli zamknąć firmy .

Ozi
20-03-2024 10:10

Do tych, którzy tutaj narzekają na rolników:
Ale Wy bzdury wypisujecie. Nawet jak nie wezmą dotacji, to i tak muszą się stosować do chorych przepisów, bo jesteśmy w Unii Europejskiej, która reguluje jak produkować daną żywność. Żeby nie rolnicy, to nie mielibyście do jeść w swoich miastowych sklepikach. Oni ciężko pracują żeby godnie żyć, a jednocześnie zapewniają w razie kryzysu (z dostawami jedzenia zza granicy), że nie umrzecie z głodu, bo będziemy mieć swoją żywność. Polskie rolnictwo to jest polskie bezpieczeństwo żywnościowe, a chore unijne przepisy temu zagrażają. Jeżeli ktoś tego nie rozumie, to albo ma złą wolę, albo ma wyprany mózg przez TVN-y i inne Onety.

XD
20-03-2024 11:04

Zatrzymałeś się w PRL. Żadna z dotowanych branż nie ma sensu istnienia. Zarówno górnictwo jak i małorolnictwo dzisiaj są nieopłacalne. Wiele krajów UE funkcjonuje doskonale bez własnego rolnictwa. Polska też da sobie radę, a pijani traktorzyści przebranżowią się i zasilą kopaczy rowów, albo udowodnią że są w stanie robić coś do czego nie trzeba dopłacać.

Jac
20-03-2024 11:37

Nie no dramat! Górnictwo się nie opłaca? Największe mocarstwa świata (Chiny, USA, Indie) nie tylko nie przestają wydobywać paliw kopalnych, ale i zwiększają wydobycie, więc górnictwo jest nieopłacalne, tylko w oczach eurokratów, którzy mają w tym biznes. A zdanie "Wiele krajów UE funkcjonuje doskonale bez własnego rolnictwa" rozwala system. W sytuacji, gdzie mamy wojnę u bram i sytuację kryzysową mamy się pozbawiać bezpieczeństwa żywnościowego i sprowadzać jedzenie? Pomyśl... Skąd będziemy mieli jedzenie? Z importu? Jeżeli wybuchnie wojna i pozamykają granice nic nie sprowadzisz. A jeżeli będziemy importować jedzenie, to jednak gdzieś indziej rolnictwo się będzie opłacać, a zarobią Ci co zarobić mają.

XD
20-03-2024 11:48

Żeby nie my z miasta to wy rolnicy nie mielibyście czym robić w polu i nie mielibyście nawozu który tak chętnie sypiecie na pola aby podnieść plony czyli swój zysk i nie patrzycie nato że nas trujecie

Głodny
23-03-2024 14:15

... UWAGA od dzisiaj zaczynam popierać rolników, w środku nocy zaczynam objazd wszystkie wsie w gminie używając sygnałów dzwiękowych aby wiedzieli że ich popieram ...

uczulony na benia
20-03-2024 11:14

Ja jestem zatym żeby dzwonić na policję jak mu będą z pola ziemię wywozić na kołach maszyn rolniczych. Po śladach dojdą dokad

Robert
21-03-2024 18:04

Rozumiem cię ale dlaczego blokują drugi komu na złość robią, przetrzymują zboże do wiosny aby drożej sprzedać a gdy ceny nie rosną to raban robią tak było zawsze .Ludzie zarabiają minimalne krajowe i też muszą się napracować nikt za darmo wypłaty nie bierze.Jak komuś jest źle to zmienia pracę a nie idzie strajkować bo mu jest źle i się należy.I każdy normalnie pracujący człowiek nie ma czasu na takie zabawy bo musi pracować aby zadbać o rodzinę .Rolnicy dbają tylko o siebie nie o innych .

Ozi
20-03-2024 11:43

Jasne, że blokowanie dróg bezpośrednio dotyka zwykłych ludzi, a polityków tylko pośrednio. Ale niestety to też jeden ze sposobów nacisku i pokazania swojego niezadowolenia z sytuacji. A posiadanie rozwiniętego rolnictwa jest bardzo ważne dla naszego kraju, zapewnia nam bezpieczeństwo żywnościowe. Jedzenie nie pojawia się magicznie na półkach sklepowych tylko musi zostać wyprodukowane przez rolników. Jeżeli ich będzie coraz mniej, będziemy mieli duży problem. Eurokraci chcą przenieść rolnictwo poza UE stąd te drakońskie i debilne przepisy.

XD
20-03-2024 11:54

Ale dalej nie rozumiecie ludzie nie mogą obyć się bez ubrań, butów a zobaczcie ile szwalni zostało wszystko jest sprowadzane z zagranicy i jakoś nikt nie blokował dróg bo towar jest sprowadzany z chin.Tak samo jest z małymi sklepami które są zamykane bo powstały duże sieciowe sklepy z zagranicy.Kiedys w Grodzisku było sześć piekarni teraz nie ma żadnej ludzie musieli pozamykać bo nie dali rady konkurencji z dużymi korporacjami i były to firmy pokoleniowe ,rodzinne .I nikt nie blokował dróg że jest im ciężko .

Ozi
20-03-2024 12:08

Ja tam.niewiem ale razem z żoną po 10 godzinach pracy przez te protesty wracałem 3 godziny do domu i pewnie nie jestem z tym sam. Czy to jest ok?

Robert
21-03-2024 17:59

Trzecia noga nam polakom prawdziwym nie potrzebna

Polak
03-04-2024 19:36

KOMENTARZ ZOSTAŁ USUNIĘTY PRZEZ MODERATORA ZE WZGLĘDU NA NARUSZENIE REGULAMINU

Karek
20-03-2024 20:48
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.