reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

08

11 2023

Nowy park i amfiteatr w Milanówku coraz bliżej [FOTO]


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Facebook/Burmistrz Piotr Remiszewski1 - Grodzisk News


W Milanówku trwają prace dotyczące rewitalizacji centrum miasta. Coraz bardziej widoczne są efekty działań rewitalizacyjnych w obrębie placu Starzyńskiego. Obiekt z nowym parkiem i amfiteatrem ma być gotów za około dwa tygodnie.


Tak wynika z zapowiedzi burmistrza Piotra Remiszewskiego, który o postępach prac poinformował na Facebooku. – Na terenie za placem Starzyńskiego trwają kolejne prace. Został zamontowany płot oddzielający pomnik wraz z jego otoczeniem od strefy, na której powstaje nowy park. W wyznaczonych miejscach została wyłożona trawa z rolki. Przewidywany czas zakończenia prac to około 2 tygodnie – napisał w mediach społecznościowych gospodarz Milanówka.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Zamieścił również kilka zdjęć ilustrujących obecną sytuację. Można je zobaczyć w galerii poniżej.

Nowy park i amfiteatr w Milanówku coraz bliżej [FOTO] - Grodzisk News
Nowy park i amfiteatr w Milanówku coraz bliżej [FOTO] - Grodzisk News
Nowy park i amfiteatr w Milanówku coraz bliżej [FOTO] - Grodzisk News
Nowy park i amfiteatr w Milanówku coraz bliżej [FOTO] - Grodzisk News
Nowy park i amfiteatr w Milanówku coraz bliżej [FOTO] - Grodzisk News
Nowy park i amfiteatr w Milanówku coraz bliżej [FOTO] - Grodzisk News
Nowy park i amfiteatr w Milanówku coraz bliżej [FOTO] - Grodzisk NewsRewitalizacja centrum Milanówka podzielona została przetargowo na dwie części. Pierwsza obejmuje min. zagospodarowanie terenu placu Starzyńskiego poprzez urządzenie terenów zieleni, w tym nasadzenia roślinności zadarniającej, łąk kwietnych oraz runa leśnego. Kolejny punkt to przebudowa chodników, wykonanie ścieżki mineralnej oraz wyniesionej ażurowej. Na placu zamontowane zostaną też elementy małej architektury: (płotek, ławki, kosze na odpady, stojaki rowerowe, tablicę informacyjną.

W ramach tej części zadania przewidziano też plac zabaw z 11 urządzeniami oraz scenę z trybunami w formie amfiteatru; a także ściankę wspinaczkową. Cały tern będzie uzbrojony w odwodnienie i oświetlony. Przestrzeń zostanie podzielona na 3 strefy: strefę reprezentacyjną z pomnikiem Bohaterów; strefę dla dzieci z urządzeniami placu zabaw; strefę leśną wokół lokalizacji sceny z trybunami.

Inna część dotyczyła zagospodarowania trzech parków: Skweru Bienia, Skweru Ossendowskiego, Skweru Wdowiaka. W ramach zadania chodziło o urządzenie zieleni, w tym zasadzenie roślin zadarniających i okrywowych na skwerach oraz z łąk kwietnych przy jezdniach. Kolejny punkt to przebudowa układu ścieżek i chodników oraz wymiana ich nawierzchni.

Na skwerach, prócz stałych elementów małej architektury zainstalowane zostały również stalowe pergole. Tereny wszystkich skwerów oświetlono i odwodniono.

Wszystkie działania związane z rewitalizacją zieleni w centrum miasta mają się zakończyć do końca tego roku.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.