TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

16

07 2021

Nowe znaki ostrzegawcze na drogach krajowych


Grodzisk News


Nowe znaki ostrzegawcze na drogach krajowych - Grodzisk News


Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zamierza ustawić nowe znaki ostrzegające przed wjazdem pod prąd. To pokłosie zdarzeń drogowych w ostatnim czasie.


reklama Grodzisk mazowiecki

W nocy z poniedziałku na wtorek na autostradzie A2 na wysokości Izdebna Nowego kierowca volkswagena uderzył w volvo, skutek czego zginął. Z informacji przekazanych przez policję wynika, że mężczyzna jechał pod prąd tutaj. Takich zdarzeń na polskich drogach jest niestety więcej dlatego też GDDKiA zdecydowała się na ustawienie dodatkowych znaków ostrzegawczych. – Często słyszymy o przypadkach poruszania się po drogach szybkiego ruchu  pod prąd. Mimo stosownego oznakowania i samego układu jezdni, która wymusza prawidłową jazdę, niektórzy  kierujący pojazdami  łamią  przepisy  i stwarzają ogromne zagrożenie w ruchu drogowym,  dla innych  jak i samych siebie – informuje rządowa agenda.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Nowe znaki pojawiły się już w kilku miejscach, m.in. na łącznicy węzła Głogów Południe na S3,  a także  na węźle Świlcza na S19.  Nowe tablice pojawiły się również na autostradzie A4  na  węzłach  Opole Zachód,  Rzeszów Północ  i Przemyśl  oraz przed granicą Polski z Ukrainą w  Korczowej,  gdzie zaobserwowano  kierowców oczekujących na odprawę  i  zawracających  przed granicą.

Jednak takie tablice pojawią się też w naszej okolicy. – W najbliższym czasie takie tablice informacyjne pojawią się między innymi na węźle Patriotów na S2 w Warszawie,  na węzłach Wypędy, Paszków i Mszczonów na S8, na większości węzłów na S3 pomiędzy Szczecinem i Zieloną Górą, na obwodnicy Wałcza w ciągu S10, a także na kilku węzłach na S1 i S52 w okolicy Bielska-Białej – podkreśla GDDKiA.

Nowe znaki ostrzegawcze na drogach krajowych - Grodzisk News


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.