TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

16

07 2021

Nowe znaki ostrzegawcze na drogach krajowych


Grodzisk News


Nowe znaki ostrzegawcze na drogach krajowych - Grodzisk News


Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zamierza ustawić nowe znaki ostrzegające przed wjazdem pod prąd. To pokłosie zdarzeń drogowych w ostatnim czasie.


reklama Grodzisk mazowiecki

W nocy z poniedziałku na wtorek na autostradzie A2 na wysokości Izdebna Nowego kierowca volkswagena uderzył w volvo, skutek czego zginął. Z informacji przekazanych przez policję wynika, że mężczyzna jechał pod prąd tutaj. Takich zdarzeń na polskich drogach jest niestety więcej dlatego też GDDKiA zdecydowała się na ustawienie dodatkowych znaków ostrzegawczych. – Często słyszymy o przypadkach poruszania się po drogach szybkiego ruchu  pod prąd. Mimo stosownego oznakowania i samego układu jezdni, która wymusza prawidłową jazdę, niektórzy  kierujący pojazdami  łamią  przepisy  i stwarzają ogromne zagrożenie w ruchu drogowym,  dla innych  jak i samych siebie – informuje rządowa agenda.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Nowe znaki pojawiły się już w kilku miejscach, m.in. na łącznicy węzła Głogów Południe na S3,  a także  na węźle Świlcza na S19.  Nowe tablice pojawiły się również na autostradzie A4  na  węzłach  Opole Zachód,  Rzeszów Północ  i Przemyśl  oraz przed granicą Polski z Ukrainą w  Korczowej,  gdzie zaobserwowano  kierowców oczekujących na odprawę  i  zawracających  przed granicą.

Jednak takie tablice pojawią się też w naszej okolicy. – W najbliższym czasie takie tablice informacyjne pojawią się między innymi na węźle Patriotów na S2 w Warszawie,  na węzłach Wypędy, Paszków i Mszczonów na S8, na większości węzłów na S3 pomiędzy Szczecinem i Zieloną Górą, na obwodnicy Wałcza w ciągu S10, a także na kilku węzłach na S1 i S52 w okolicy Bielska-Białej – podkreśla GDDKiA.

Nowe znaki ostrzegawcze na drogach krajowych - Grodzisk News


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.