TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

12

10 2021

Nieznajomy mężczyzna zaczepił dziewczynkę przed szkołą?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayNieznajomy mężczyzna zaczepił dziewczynkę przed szkołą? - Grodzisk News


We wtorkowy poranek do grodziskiej komendy wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało, że nieznajomy mężczyzna miał zaczepić 8-letnią dziewczynkę pod szkołą. Funkcjonariusze badają sprawę, ale jednocześnie uspokajają.


Z samego rana do naszej redakcji napłynęło kilka informacji dotyczących potencjalnie niebezpiecznej sytuacji, w której nieznajomy mężczyzna miał zaczepić 8-letnią dziewczynkę. Sprawa została zgłoszona dyrekcji placówki edukacyjnej oraz oczywiście policji.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Funkcjonariusze potwierdzają, że przyjęli takie zgłoszenie, ale jednocześnie uspokajają, że nikomu nic się nie stało. – Z relacji dziewczynki wynika, że nieznajomy mężczyzna zatrzymał samochód pod bramą do placówki, odezwał się do 8-latki, po czym nieznajomy odjechał. Sprawę do dyrekcji zgłosiła mama prowadząca inne dziecko do szkoły, która zauważyła płaczącą dziewczynkę – mówi nam asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

W mediach społecznościowych pojawiły się informacje nawet o próbie porwania. – Absolutnie, na tę chwilę nie potwierdzamy tych informacji. Nie mamy potwierdzenia, że ta osoba w jakikolwiek sposób siłą próbowała coś zrobić, nie było fizycznego kontaktu – podkreśla rzecznik grodziskiej policji.

Policjanci sprawdzają, czy mężczyzna nie pojawia się w rejonie innych szkół. – Traktujemy to poważnie, nie bagatelizujemy tego sygnału, ale jeszcze raz chcę uspokoić, że do niczego nie doszło. Sprawdzamy czy pojazd, który opisała nam dziewczynka nie pojawia się gdzieś w rejonie szkół i kierowca nie ma złych zamiarów. Na tę chwilę nie otrzymaliśmy sygnałów z innych placówek, że podobna sytuacja mogła mieć miejsce – zaznacza Katarzyna Zych.

Przedstawicielka grodziskiej policji apeluje również do rodziców, aby wyczulali swoje dzieci na takie sytuacje. – Dobrze, aby rodzic regularnie rozmawiał z dzieckiem, jak powinno się zachować w kontakcie z obcą osobą. My również tego uczymy chodząc na spotkania do szkół – zaznacza asp. sztab. Zych.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

A moze wreszcie pod szkolami mogloby byc wiecej patroli policji czy strazy miejskiej? Zwlaszcza w godzinach kiedy dzieci przychodza albo wychodza ze szkoly? Naprawde nie kazde dziecko jest odprowadzane do szkoly, nie kazdy tez niestety zareaguje

Ktos
12-10-2021 15:24

straż miejska jest od robienie wiatru, nie od pracy. ile lat tu mieszkam tym bardziej jestem o tym przekonany. a mieszkam od 8

logi
12-10-2021 17:36

Najważniejsze w tym wszystkim że dziewczynka nie wsiadła/nie została wciągnięta do auta!!!

Najgorsze w tym wszystkim jest to że jak się okaże że pedofil nie zdążył dotknąć dziecka i zostanie złapany przez policję to niestety nic mu nie grozi:((( Uważam że w takich sytuacjach jeśli typ jest notowany w takich sprawach powinny w każdym sklepie wisieć jego zdjęcia z nazwiskiem by móc chronić dzieci i by dzieci widząc takie zdjęcia wiedziały kogo szczególnie unikać. Bezkarność takich typów mnie przeraża!!:((

wojak33
12-10-2021 21:45

pokaż wszystkie komentarze (6)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.