TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

03

01 2023

Nieodpłatna pomoc prawna dla mieszkańców powiatu


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Mieszkańcy powiatu grodziskiego mogą skorzystać z bezpłatnej pomocy prawnej. Punkty, w których można zasięgnąć wiedzy, są zlokalizowane w różnych miejscach w powiecie.


Nieodpłatna pomoc prawna i nieodpłatne poradnictwo obywatelskie przysługują osobie uprawnionej, która nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej, w tym osobie fizycznej prowadzącej jednoosobową działalność gospodarczą niezatrudniającą innych osób w ciągu ostatniego roku i która złoży stosowne oświadczenie.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Na jaką pomoc mogą liczyć mieszkańcy?
Pomoc obejmuje: poinformowanie o obowiązującym stanie prawnym, uprawnieniach oraz obowiązkach, mogą również liczyć na wskazanie sposobu rozwiązania problemu prawnego, czy sporządzenie projektu pisma (nie dotyczy pism procesowych w toczącym się postępowaniu przygotowawczym lub sądowym i pism w toczącym się postępowaniu sądowoadministracyjnym) czy mediację.

Nieodpłatne poradnictwo obywatelskie odbywa się w ramach określonych obszarów tematycznych m.in. rodzinny, psychologiczny, pedagogiczny, pomocy społecznej, rozwiązywania problemów alkoholowych i innych uzależnień, przeciwdziałania przemocy domowej, interwencji kryzysowych,
dla osób bezrobotnych, dla osób pokrzywdzonych przestępstwem, prawa konsumenckiego, praw dziecka, prawa pacjenta, czy prawa pracy.

Bezpłatne porady prawne są świadczone przez powiat oraz organizacje pozarządowe po uprzednim zapisaniu się pod numerem telefonu (22) 723 01 68

Punkty Nieodpłatnej Pomocy Prawnej znajdują się w następujących lokalizacjach:
Żabia Wola, ul. Główna 5
Milanówek, ul. Piasta 30
Grodzisk Mazowiecki, ul. Żyrardowska 48

Pełna lista jednostek nieodpłatnego pomocnictwa jest dostępna tutaj.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.