reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

03

01 2023

Nieodpłatna pomoc prawna dla mieszkańców powiatu


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayNieodpłatna pomoc prawna dla mieszkańców powiatu - Grodzisk News


Mieszkańcy powiatu grodziskiego mogą skorzystać z bezpłatnej pomocy prawnej. Punkty, w których można zasięgnąć wiedzy, są zlokalizowane w różnych miejscach w powiecie.


Nieodpłatna pomoc prawna i nieodpłatne poradnictwo obywatelskie przysługują osobie uprawnionej, która nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej, w tym osobie fizycznej prowadzącej jednoosobową działalność gospodarczą niezatrudniającą innych osób w ciągu ostatniego roku i która złoży stosowne oświadczenie.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Na jaką pomoc mogą liczyć mieszkańcy?
Pomoc obejmuje: poinformowanie o obowiązującym stanie prawnym, uprawnieniach oraz obowiązkach, mogą również liczyć na wskazanie sposobu rozwiązania problemu prawnego, czy sporządzenie projektu pisma (nie dotyczy pism procesowych w toczącym się postępowaniu przygotowawczym lub sądowym i pism w toczącym się postępowaniu sądowoadministracyjnym) czy mediację.

Nieodpłatne poradnictwo obywatelskie odbywa się w ramach określonych obszarów tematycznych m.in. rodzinny, psychologiczny, pedagogiczny, pomocy społecznej, rozwiązywania problemów alkoholowych i innych uzależnień, przeciwdziałania przemocy domowej, interwencji kryzysowych,
dla osób bezrobotnych, dla osób pokrzywdzonych przestępstwem, prawa konsumenckiego, praw dziecka, prawa pacjenta, czy prawa pracy.

Bezpłatne porady prawne są świadczone przez powiat oraz organizacje pozarządowe po uprzednim zapisaniu się pod numerem telefonu (22) 723 01 68

Punkty Nieodpłatnej Pomocy Prawnej znajdują się w następujących lokalizacjach:
Żabia Wola, ul. Główna 5
Milanówek, ul. Piasta 30
Grodzisk Mazowiecki, ul. Żyrardowska 48

Pełna lista jednostek nieodpłatnego pomocnictwa jest dostępna tutaj.
Dodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.
Warning: Undefined array key "tresc" in /home/server702229/ftp/txt/koment2.php on line 62

Warning: Undefined variable $podpis in /home/server702229/ftp/txt/koment2.php on line 63

Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.