reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

31

10 2022

Modernizacja kładki w Milanówku za blisko milion złotych? Są chętni na inwestycję


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: fot. UM MilanówekModernizacja kładki w Milanówku za blisko milion złotych? Są chętni na inwestycję - Grodzisk News


Milanówek zamierza całościowo zmodernizować kładkę nad torami. Niedawno otworzył oferty w przetargu na to zadanie. Sześć firm jest chętnych, aby zrealizować inwestycję. Magistrat chce na nią z kolei przeznaczyć nieco ponad 950 tys. zł.


Najniższa spośród sześciu złożonych ofert należy do wrocławskiej firmy PPHU MAKS Maciej Stachowicz i wynosi 998 tysięcy. Pozostałe propozycje przekraczają już milion, niektóre znacznie, a najwyższa z nich to ponad 5,5 mln zł.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Milanówek przeprowadzić teraz formalno-merytoryczną weryfikację ofert i zdecyduje, czy zwiększyć pulę pieniędzy na inwestycję, czy jednak unieważnić przetarg i ogłosić go ponownie. Na decyzję przyjdzie nam chwilę poczekać.

Tymczasem przypomnijmy. Dotychczas kładka podlegająca kurateli wojewódzkiego konserwatora zabytków przechodziła co pewien czas remonty cząstkowe, polegające na odmalowywaniu obiektu czy miejscowym uzupełnianiu ubytków nawierzchni przeprawy i schodów.

Były to jednak działania, które dawały krótkotrwałe rezultaty, dlatego wielu mieszkańców domagało się konkretnej modernizacji kładki. Wygląda ba to, iż się doczekają bowiem magistrat ogłosił niedawno przetarg na projekt, a następnie wykonanie modernizacji przeprawy nad torami. Wcześniej urząd wystąpił o zgodę konserwatora na roboty budowlane, której ten z uwagi na stan techniczny obiektu, udzielił do końca 2023 roku.

W związku z tym Milanówek określił w dokumentacji przetargowej ostateczny termin zakończenia modernizacji do końca września przyszłego roku.

Firma, która wygra przetarg, w zasadzie całkowicie odnowi oblicze kładki: wymieni jej betonową posadzkę i schody, nawierzchnie będą również pokryte antypoślizgową posadzką. Balustrady okalające przeprawę zostaną odtworzone zgodnie z oryginałem, są ma kładka będzie oświetlona.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Brawo! I to jest zarzadzanie miastem, to jest samorzad, to jest burmistrz. A w grodzisku tylko kolesiostwo, deweloperka, duszacy smog, przepełnione szkoły, dziury w ulicach no i korki po horyzont. Przy okazji gratuluje wysokiego poziomu w szkołach, w grodzisku to nauczyciele tylko patrza jak tu urwać sie ze szkoły, wyjechać na wycieczkę, no i podlizać się burmistrzowi (cześć z nich dzielnie funkcjonuje nawet w szeregach Ziemi Grodziskiej, nawet bywaja radnymi)

Zazdrośni Mieszkańcy Grodziska
31-10-2022 10:21

No faktycznie, w Grodzisku to jest fatalnie, pewnie to jest ta słynna "Polska w ruinie" :-) :-) :-)

Wasz grupowy (w co mocno wątpię) podpis powinien raczej brzmieć "Malkontenci bez koryta" :-)

Trzeźwo myślący
31-10-2022 13:30

Ooo, człowieku, teraz to popłynąłeś :))) Ty znasz realia jakie są w Milanówku? Jak działa tamtejszy samorząd? Ciągłe walki i spory wewnętrzne, zero zdecydowania na cokolwiek. A Ty tu chwalisz bo jedną kładkę wyremontują :))) Dla dobra ogółu proponuję się wyprowadzić poza gminę GM. Może lżej Ci będzie z własnymi frustracjami, a innym mieszkańcom szkodzić nie będziesz.

Niedowiarek
31-10-2022 15:53

pokaż wszystkie komentarze (18)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.