TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

31

10 2022

Modernizacja kładki w Milanówku za blisko milion złotych? Są chętni na inwestycję


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Milanówek zamierza całościowo zmodernizować kładkę nad torami. Niedawno otworzył oferty w przetargu na to zadanie. Sześć firm jest chętnych, aby zrealizować inwestycję. Magistrat chce na nią z kolei przeznaczyć nieco ponad 950 tys. zł.


Najniższa spośród sześciu złożonych ofert należy do wrocławskiej firmy PPHU MAKS Maciej Stachowicz i wynosi 998 tysięcy. Pozostałe propozycje przekraczają już milion, niektóre znacznie, a najwyższa z nich to ponad 5,5 mln zł.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Milanówek przeprowadzić teraz formalno-merytoryczną weryfikację ofert i zdecyduje, czy zwiększyć pulę pieniędzy na inwestycję, czy jednak unieważnić przetarg i ogłosić go ponownie. Na decyzję przyjdzie nam chwilę poczekać.

Tymczasem przypomnijmy. Dotychczas kładka podlegająca kurateli wojewódzkiego konserwatora zabytków przechodziła co pewien czas remonty cząstkowe, polegające na odmalowywaniu obiektu czy miejscowym uzupełnianiu ubytków nawierzchni przeprawy i schodów.

Były to jednak działania, które dawały krótkotrwałe rezultaty, dlatego wielu mieszkańców domagało się konkretnej modernizacji kładki. Wygląda ba to, iż się doczekają bowiem magistrat ogłosił niedawno przetarg na projekt, a następnie wykonanie modernizacji przeprawy nad torami. Wcześniej urząd wystąpił o zgodę konserwatora na roboty budowlane, której ten z uwagi na stan techniczny obiektu, udzielił do końca 2023 roku.

W związku z tym Milanówek określił w dokumentacji przetargowej ostateczny termin zakończenia modernizacji do końca września przyszłego roku.

Firma, która wygra przetarg, w zasadzie całkowicie odnowi oblicze kładki: wymieni jej betonową posadzkę i schody, nawierzchnie będą również pokryte antypoślizgową posadzką. Balustrady okalające przeprawę zostaną odtworzone zgodnie z oryginałem, są ma kładka będzie oświetlona.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.