reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

31

10 2022

Modernizacja kładki w Milanówku za blisko milion złotych? Są chętni na inwestycję


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: fot. UM MilanówekModernizacja kładki w Milanówku za blisko milion złotych? Są chętni na inwestycję - Grodzisk News


Milanówek zamierza całościowo zmodernizować kładkę nad torami. Niedawno otworzył oferty w przetargu na to zadanie. Sześć firm jest chętnych, aby zrealizować inwestycję. Magistrat chce na nią z kolei przeznaczyć nieco ponad 950 tys. zł.


Najniższa spośród sześciu złożonych ofert należy do wrocławskiej firmy PPHU MAKS Maciej Stachowicz i wynosi 998 tysięcy. Pozostałe propozycje przekraczają już milion, niektóre znacznie, a najwyższa z nich to ponad 5,5 mln zł.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Milanówek przeprowadzić teraz formalno-merytoryczną weryfikację ofert i zdecyduje, czy zwiększyć pulę pieniędzy na inwestycję, czy jednak unieważnić przetarg i ogłosić go ponownie. Na decyzję przyjdzie nam chwilę poczekać.

Tymczasem przypomnijmy. Dotychczas kładka podlegająca kurateli wojewódzkiego konserwatora zabytków przechodziła co pewien czas remonty cząstkowe, polegające na odmalowywaniu obiektu czy miejscowym uzupełnianiu ubytków nawierzchni przeprawy i schodów.

Były to jednak działania, które dawały krótkotrwałe rezultaty, dlatego wielu mieszkańców domagało się konkretnej modernizacji kładki. Wygląda ba to, iż się doczekają bowiem magistrat ogłosił niedawno przetarg na projekt, a następnie wykonanie modernizacji przeprawy nad torami. Wcześniej urząd wystąpił o zgodę konserwatora na roboty budowlane, której ten z uwagi na stan techniczny obiektu, udzielił do końca 2023 roku.

W związku z tym Milanówek określił w dokumentacji przetargowej ostateczny termin zakończenia modernizacji do końca września przyszłego roku.

Firma, która wygra przetarg, w zasadzie całkowicie odnowi oblicze kładki: wymieni jej betonową posadzkę i schody, nawierzchnie będą również pokryte antypoślizgową posadzką. Balustrady okalające przeprawę zostaną odtworzone zgodnie z oryginałem, są ma kładka będzie oświetlona.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Odpowiadasz na

Brawo! I to jest zarzadzanie miastem, to jest samorzad, to jest burmistrz. A w grodzisku tylko kolesiostwo, deweloperka, duszacy smog, przepełnione szkoły, dziury w ulicach no i korki po horyzont. Przy okazji gratuluje wysokiego poziomu w szkołach, w grodzisku to nauczyciele tylko patrza jak tu urwać sie ze szkoły, wyjechać na wycieczkę, no i podlizać się burmistrzowi (cześć z nich dzielnie funkcjonuje nawet w szeregach Ziemi Grodziskiej, nawet bywaja radnymi)
Zazdrośni Mieszkańcy Grodziska


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.
Warning: Undefined array key "tresc" in /home/server702229/ftp/txt/koment2.php on line 62

Warning: Undefined variable $podpis in /home/server702229/ftp/txt/koment2.php on line 63

Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.