TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

07

11 2023

Modernizacja boiska przy Szkole nr 1 będzie miała wykonawcę? „Jesteśmy dobrej myśli”


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNewsModernizacja boiska przy Szkole nr 1 będzie miała wykonawcę? „Jesteśmy dobrej myśli” - Grodzisk News


W ubiegłym tygodniu Grodzisk wyłonił wykonawcę nowego boiska na Stawach Walczewskiego, na to samo czeka inwestycja obejmująca gruntowną modernizację placu gry przy grodziskiej Jedynce. Choć oferty był dosyć wysokie urzędnicy są dobrej myśli. Prawdopodobnie zatem wkrótce przetarg zostanie rozstrzygnięty.


Grodzisk przygotował na modernizację przyszkolnego placu do gry kwotę nieco ponad 340 tys. zł, natomiast dwie oferty złożone w przetargu wynoszą odpowiednio: 454 tysiące i 580 tysięcy złotych. Zobaczymy zatem jaką decyzję podejmie grodziski magistrat.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Niemniej jednak są spore szanse na pozytywne rozstrzygnięcie przetargu. – Kończymy analizę ofert i jesteśmy dobrej myśli w kontekście wyboru wykonawcy. Nie chcemy niczego przesądzać, ale jeśli wszystko będzie w porządku powinny znaleźć się dodatkowe środki na wybór oferty, zwłaszcza, że chodzi o infrastrukturę szkolną – mówi nam Adam Nagat, szef wydziału zamówień publicznych w grodziskim magistracie. – W najbliższych dniach sprawa powinna stać się jasna – dodaje.

Tymczasem przypomnijmy. Inwestycja zakłada przede wszystkim remont nawierzchni boiska wielofunkcyjnego o wymiarach 22 metry na 44 metry, które posiada nawierzchnię z trawy syntetycznej. W zakres robót wejdą najpierw demontaż istniejącego wyposażenia sportowego boiska, a także obecnej nawierzchni. Następnie wykonawca przeprowadzi korytowanie podłoża przed ułożeniem nowej nawierzchni, również z trawy syntetycznej.

Teren boiska zostanie wyprofilowany, a obszar wokół obiektu zostanie obsiany trawą i inną zielenią. Co ważne, prace modernizacyjne mają być prowadzone niezależnie od funkcjonowania zajęć szkolnych. Wykonawca ma wydzielić plac budowy od pozostałego terenu szkoły i zorganizować roboty w ten sposób, żeby dostęp do tego placu był zapewniony z dróg publicznych a roboty zorganizowane były w sposób zapewniający bezpieczeństwo dzieciom i personelowi szkoły.

Jak czytamy w specyfikacji przetargowej, dostęp do placów budowy przez teren szkoły będzie możliwy wyłącznie po uzgodnieniu z dyrektorem placówki.

Czas wyznaczony na modernizację boiska wynosi 70 dni od daty zawarcia umowy.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.