TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

07

11 2023

Modernizacja boiska przy Szkole nr 1 będzie miała wykonawcę? „Jesteśmy dobrej myśli”


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNewsModernizacja boiska przy Szkole nr 1 będzie miała wykonawcę? „Jesteśmy dobrej myśli” - Grodzisk News


W ubiegłym tygodniu Grodzisk wyłonił wykonawcę nowego boiska na Stawach Walczewskiego, na to samo czeka inwestycja obejmująca gruntowną modernizację placu gry przy grodziskiej Jedynce. Choć oferty był dosyć wysokie urzędnicy są dobrej myśli. Prawdopodobnie zatem wkrótce przetarg zostanie rozstrzygnięty.


Grodzisk przygotował na modernizację przyszkolnego placu do gry kwotę nieco ponad 340 tys. zł, natomiast dwie oferty złożone w przetargu wynoszą odpowiednio: 454 tysiące i 580 tysięcy złotych. Zobaczymy zatem jaką decyzję podejmie grodziski magistrat.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Niemniej jednak są spore szanse na pozytywne rozstrzygnięcie przetargu. – Kończymy analizę ofert i jesteśmy dobrej myśli w kontekście wyboru wykonawcy. Nie chcemy niczego przesądzać, ale jeśli wszystko będzie w porządku powinny znaleźć się dodatkowe środki na wybór oferty, zwłaszcza, że chodzi o infrastrukturę szkolną – mówi nam Adam Nagat, szef wydziału zamówień publicznych w grodziskim magistracie. – W najbliższych dniach sprawa powinna stać się jasna – dodaje.

Tymczasem przypomnijmy. Inwestycja zakłada przede wszystkim remont nawierzchni boiska wielofunkcyjnego o wymiarach 22 metry na 44 metry, które posiada nawierzchnię z trawy syntetycznej. W zakres robót wejdą najpierw demontaż istniejącego wyposażenia sportowego boiska, a także obecnej nawierzchni. Następnie wykonawca przeprowadzi korytowanie podłoża przed ułożeniem nowej nawierzchni, również z trawy syntetycznej.

Teren boiska zostanie wyprofilowany, a obszar wokół obiektu zostanie obsiany trawą i inną zielenią. Co ważne, prace modernizacyjne mają być prowadzone niezależnie od funkcjonowania zajęć szkolnych. Wykonawca ma wydzielić plac budowy od pozostałego terenu szkoły i zorganizować roboty w ten sposób, żeby dostęp do tego placu był zapewniony z dróg publicznych a roboty zorganizowane były w sposób zapewniający bezpieczeństwo dzieciom i personelowi szkoły.

Jak czytamy w specyfikacji przetargowej, dostęp do placów budowy przez teren szkoły będzie możliwy wyłącznie po uzgodnieniu z dyrektorem placówki.

Czas wyznaczony na modernizację boiska wynosi 70 dni od daty zawarcia umowy.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.