TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

09

10 2022

Mnóstwo chętnych na zaprojektowanie ośrodka kultury w Książenicach


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayMnóstwo chętnych na zaprojektowanie ośrodka kultury w Książenicach - Grodzisk News


Aż 27 firm wystartowało w przetargu na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej budowy Ośrodka Kultury w Książenicach wraz z infrastrukturą towarzyszącą.


Przetarg został ogłoszony w połowie września, natomiast w miniony piątek urzędnicy otworzyli oferty. A było co otwierać, słynęło ich aż 27, a rozstrzał cenowy jest bardzo duży – najkorzystniejsza oferta opiewała na 96,5 tys. zł, a najdroższa na blisko pół miliona złotych. Gmina zamierzała wydać na ten cel niecałe 262 tys. zł, a ofert poniżej tej kwoty jest sporo więc wygląda na to, że uda się rozstrzygnąć postępowanie za pierwszym podejściem.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Nowy ośrodek ma być zlokalizowany przy planowanym placu w Książenicach i powinien nawiązywać formą do architektury pobliskiej Szkoły Podstawowej w Książenicach. Projekt ma zakładać budynek bez podpiwniczenia, częściowo trzykondygnacyjny z kondygnacją techniczną ukrytą pod dachem skośnym a na fragmencie dwukondygnacyjny. W środku mają się znaleźć m.in. sala wielofunkcyjna z widownią na 200 miejsc (podłoga sali płaska) i możliwością podziału na mniejsze sale za pomocą ściany mobilnej akustycznej, pokój obsługi mieszkańców, toalety, zaplecza, klatka schodowa, winda dla niepełnosprawnych, pomieszczenia techniczne. Na piętrze ma się znaleźć mediateka (max 50 osób) w formie aranżacji umożliwiającej czasowe wydzielenie 1-2 pomieszczeń za pomocą ścian szklanych, pokój personelu, projektornia, klatka schodowa, winda, toalety i pomieszczenia techniczne.

Ponadto wykonawca będzie zobowiązany do zaprojektowania wyposażenia budynku. Gmina oczekuje, że obiekt będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Przy budynku ma zostać zaprojektowany parking na 24 auta. Dodatkowo projektant ma dostarczyć osobną dokumentację dla systemu multimedialnego sali widowiskowej, który zostanie zrealizowany w drugim etapie inwestycji.

Urzędnicy zaznaczyli w dokumentacji przetargowej, że koszt budowy obiektu nie powinien przekroczyć kwoty około 4 mln zł. Wykonawca na przygotowanie pełnej dokumentacji będzie miał 330 dni od daty podpisania umowy.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.