reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

09

10 2022

Mnóstwo chętnych na zaprojektowanie ośrodka kultury w Książenicach


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayMnóstwo chętnych na zaprojektowanie ośrodka kultury w Książenicach - Grodzisk News


Aż 27 firm wystartowało w przetargu na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej budowy Ośrodka Kultury w Książenicach wraz z infrastrukturą towarzyszącą.


Przetarg został ogłoszony w połowie września, natomiast w miniony piątek urzędnicy otworzyli oferty. A było co otwierać, słynęło ich aż 27, a rozstrzał cenowy jest bardzo duży – najkorzystniejsza oferta opiewała na 96,5 tys. zł, a najdroższa na blisko pół miliona złotych. Gmina zamierzała wydać na ten cel niecałe 262 tys. zł, a ofert poniżej tej kwoty jest sporo więc wygląda na to, że uda się rozstrzygnąć postępowanie za pierwszym podejściem.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Nowy ośrodek ma być zlokalizowany przy planowanym placu w Książenicach i powinien nawiązywać formą do architektury pobliskiej Szkoły Podstawowej w Książenicach. Projekt ma zakładać budynek bez podpiwniczenia, częściowo trzykondygnacyjny z kondygnacją techniczną ukrytą pod dachem skośnym a na fragmencie dwukondygnacyjny. W środku mają się znaleźć m.in. sala wielofunkcyjna z widownią na 200 miejsc (podłoga sali płaska) i możliwością podziału na mniejsze sale za pomocą ściany mobilnej akustycznej, pokój obsługi mieszkańców, toalety, zaplecza, klatka schodowa, winda dla niepełnosprawnych, pomieszczenia techniczne. Na piętrze ma się znaleźć mediateka (max 50 osób) w formie aranżacji umożliwiającej czasowe wydzielenie 1-2 pomieszczeń za pomocą ścian szklanych, pokój personelu, projektornia, klatka schodowa, winda, toalety i pomieszczenia techniczne.

Ponadto wykonawca będzie zobowiązany do zaprojektowania wyposażenia budynku. Gmina oczekuje, że obiekt będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Przy budynku ma zostać zaprojektowany parking na 24 auta. Dodatkowo projektant ma dostarczyć osobną dokumentację dla systemu multimedialnego sali widowiskowej, który zostanie zrealizowany w drugim etapie inwestycji.

Urzędnicy zaznaczyli w dokumentacji przetargowej, że koszt budowy obiektu nie powinien przekroczyć kwoty około 4 mln zł. Wykonawca na przygotowanie pełnej dokumentacji będzie miał 330 dni od daty podpisania umowy.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.