TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

10

10 2023

Miliony z Polskiego Ładu dla gmin w regionie


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Blisko 50 mln zł otrzymają gminy z naszego regionu na inwestycje drogowe i nie tylko z Rządowego Funduszu Polski Ład.


To ósma edycja naboru wniosków. W tej puli województwo mazowieckie otrzymało do rozdysponowania prawie 2,9 mld zł. Blisko 50 mln zł z tej puli trafi do samorządów z naszego regionu.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Ponad 6 mln zł trafi do powiatu grodziskiego na modernizację pomieszczeń Szpitala Zachodniego w Grodzisku Mazowieckim dla poprawy bezpieczeństwa, a niecałe 2 mln zł powiat otrzyma na podniesienie standardu nauczania poprzez prace remontowo – budowlane w placówkach oświatowych. Gmina Baranów może liczyć na 8 mln zł wsparcia na modernizację gminnej infrastruktury drogowej. Z kolei gmina Grodzisk Mazowiecki otrzyma 1,1 mln zł na II etap przebudowy i rozbudowy Szkoły Podstawowej w Izdebnie Kościelnym. Ponad 1,9 mln zł otrzyma gmina Jaktorów na rozbudowę sieci wodociągowej, a Milanówek otrzyma łącznie 8,9 mln zł na remont i przebudowę gminnych dróg. 2 mln zł trafi do innego miasta ogrodu czyli Podkowy Leśnej – to wsparcie zostanie przeznaczone na budowę części ulicy Kolejowej, przebudowę odcinków ulicy Grabowej i Sosnowej oraz remont ulicy Modrzewiowej od ul. Jana Pawła II do ul. Akacjowej. 8 mln zł otrzyma z kolei gmina Żabia Wola na poprawę jakości infrastruktury drogowej.

Aż 8 mln zł dotacji otrzymają Grodziskie Przewozy Autobusowe na zakup 3 elektrycznych autobusów.

Na wsparcie może liczyć gmina Brwinów, która na rozbudowę ul. Młochowskiej na odcinku od ul. Południowej w Żółwinie do granicy z gminą Nadarzyn otrzyma 2 mln zł. Taką samą kwotę otrzyma Nadarzyn na remont ul. Komorowskiej.

Pełna lista beneficjentów jest dostępna tutaj.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.