TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

10

10 2023

Miliony z Polskiego Ładu dla gmin w regionie


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Blisko 50 mln zł otrzymają gminy z naszego regionu na inwestycje drogowe i nie tylko z Rządowego Funduszu Polski Ład.


To ósma edycja naboru wniosków. W tej puli województwo mazowieckie otrzymało do rozdysponowania prawie 2,9 mld zł. Blisko 50 mln zł z tej puli trafi do samorządów z naszego regionu.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Ponad 6 mln zł trafi do powiatu grodziskiego na modernizację pomieszczeń Szpitala Zachodniego w Grodzisku Mazowieckim dla poprawy bezpieczeństwa, a niecałe 2 mln zł powiat otrzyma na podniesienie standardu nauczania poprzez prace remontowo – budowlane w placówkach oświatowych. Gmina Baranów może liczyć na 8 mln zł wsparcia na modernizację gminnej infrastruktury drogowej. Z kolei gmina Grodzisk Mazowiecki otrzyma 1,1 mln zł na II etap przebudowy i rozbudowy Szkoły Podstawowej w Izdebnie Kościelnym. Ponad 1,9 mln zł otrzyma gmina Jaktorów na rozbudowę sieci wodociągowej, a Milanówek otrzyma łącznie 8,9 mln zł na remont i przebudowę gminnych dróg. 2 mln zł trafi do innego miasta ogrodu czyli Podkowy Leśnej – to wsparcie zostanie przeznaczone na budowę części ulicy Kolejowej, przebudowę odcinków ulicy Grabowej i Sosnowej oraz remont ulicy Modrzewiowej od ul. Jana Pawła II do ul. Akacjowej. 8 mln zł otrzyma z kolei gmina Żabia Wola na poprawę jakości infrastruktury drogowej.

Aż 8 mln zł dotacji otrzymają Grodziskie Przewozy Autobusowe na zakup 3 elektrycznych autobusów.

Na wsparcie może liczyć gmina Brwinów, która na rozbudowę ul. Młochowskiej na odcinku od ul. Południowej w Żółwinie do granicy z gminą Nadarzyn otrzyma 2 mln zł. Taką samą kwotę otrzyma Nadarzyn na remont ul. Komorowskiej.

Pełna lista beneficjentów jest dostępna tutaj.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.