reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

17

01 2023

Maskotki od grodziskich policjantów dla dzieci z rodzin objętych „Niebieską kartą”


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Maskotki od grodziskich policjantów dla dzieci z rodzin objętych „Niebieską kartą” - Grodzisk News


W ramach porozumienia Komendy Stołecznej Policji i Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej do dzieci z rodzin objętych „Niebieską kartą” policjanci przekazują pluszowe misie. W powiecie grodziskim maskotki trafiły właśnie do Centrum Usług Społecznych w Żabiej Woli.


Pluszaki mają pomóc podczas działań mających na celu przywrócenie dzieciom poczucia bezpieczeństwa i zachęcą do szukania pomocy w odpowiednich instytucjach.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

–Kilkanaście takich pluszaków w ostatnim czasie trafiło do Centrum Usług Społecznych w Żabiej Woli. Grodziscy policjanci podczas ich przekazywania przeprowadzili rozmowy z pracownikami, którzy realizują te trudne działania na terenie gminy – poinformowała asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.


–Mamy nadzieję, że zabawki, które trafią do dzieci pozwolą przynajmniej na chwilę zniwelować ich stres oraz zachęcić do mówienia o problemie i wspólnego szukania najlepszych rozwiązań. Może dzięki nim również opiekunowie uświadomią sobie, jak ważne jest poczucie bezpieczeństwa dzieci w środowisku rodzinnym – podkreślają policjanci.

Apelują również aby zgłaszać przypadki przemocy domowej, a jeśli jesteśmy jej świadkami, nie pozostawajmy obojętni...


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.