reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

13

05 2021

Leśna i Żytnia droższa o blisko 700 tys. zł


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNewsLeśna i Żytnia droższa o blisko 700 tys. zł - Grodzisk News


Jaktorowski magistrat wybrał firmę, która wykona rozbudowę ulic Leśnej i Żytniej przebiegających przez kilka miejscowości na terenie gminy. Inwestycja pochłonie prawie 5,7 mln zł.


Gmina zamierzała przeznaczyć na ten cel 5 mln zł, ale wszystkie złożone oferty znacznie przewyższały ten budżet. Wśród pięciu propozycji najniższa oferta opiewała na blisko 5,7 mln zł, natomiast pozostałe wahały się od 6,15 mln zł do nawet 6,8 mln zł. Ostatecznie urząd zdecydował się dorzucić brakujące 700 tys. zł i już teraz rozstrzygnąć przetarg – inwestycję zrealizuje firma MABAU.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Przypomnijmy, że ulice Leśna i Żytnia stanowią ciąg drogowy biegnący przez Stare Budy, Międzyborów, Sade Budy, Hernyszew i Grądy. Łączna długość drogi to blisko 1,6 km. Rozbudowa istniejącej drogi ma polegać na wykonaniu jezdni o szerokości 5,5 metra oraz chodnika o szerokości dwóch metrów. Nawierzchnia jezdni ma być wykonana z mieszanki mineralno-asfaltowej, natomiast chodnik z szarej kostki brukowej. Siłą rzeczy rozbudowane zostaną też skrzyżowania z drogami poprzecznymi. Ponadto w ramach zamówienia zostaną wybudowane przepusty pod drogą.

Wykonawca będzie miał 180 dni na realizację zadania od daty podpisania umowy. Wygląda więc na to, że na jesieni mieszkańcy powinni się cieszyć nową nawierzchnią ul. Leśnej i Żytniej.

💬︎   dodaj komentarz

Może cos wreszcie w samym Jaktorowie panie wójcie , nie ma się czego pan bać :)

Mieszkaniec
14-05-2021 21:05
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.