TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

13

05 2021

Leśna i Żytnia droższa o blisko 700 tys. zł


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNewsLeśna i Żytnia droższa o blisko 700 tys. zł - Grodzisk News


Jaktorowski magistrat wybrał firmę, która wykona rozbudowę ulic Leśnej i Żytniej przebiegających przez kilka miejscowości na terenie gminy. Inwestycja pochłonie prawie 5,7 mln zł.


Gmina zamierzała przeznaczyć na ten cel 5 mln zł, ale wszystkie złożone oferty znacznie przewyższały ten budżet. Wśród pięciu propozycji najniższa oferta opiewała na blisko 5,7 mln zł, natomiast pozostałe wahały się od 6,15 mln zł do nawet 6,8 mln zł. Ostatecznie urząd zdecydował się dorzucić brakujące 700 tys. zł i już teraz rozstrzygnąć przetarg – inwestycję zrealizuje firma MABAU.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Przypomnijmy, że ulice Leśna i Żytnia stanowią ciąg drogowy biegnący przez Stare Budy, Międzyborów, Sade Budy, Hernyszew i Grądy. Łączna długość drogi to blisko 1,6 km. Rozbudowa istniejącej drogi ma polegać na wykonaniu jezdni o szerokości 5,5 metra oraz chodnika o szerokości dwóch metrów. Nawierzchnia jezdni ma być wykonana z mieszanki mineralno-asfaltowej, natomiast chodnik z szarej kostki brukowej. Siłą rzeczy rozbudowane zostaną też skrzyżowania z drogami poprzecznymi. Ponadto w ramach zamówienia zostaną wybudowane przepusty pod drogą.

Wykonawca będzie miał 180 dni na realizację zadania od daty podpisania umowy. Wygląda więc na to, że na jesieni mieszkańcy powinni się cieszyć nową nawierzchnią ul. Leśnej i Żytniej.
Dodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.