TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

03

05 2024

Ulica Alpejska gotowa i oddana do użytku


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: jaktorow.pl1 - Grodzisk News


Kilka dni temu jaktorowski samorząd zakończył przebudowę ul. Alpejskiej w Chylicach. Inwestycja trwająca od połowy 2023 roku kosztowała łącznie ponad 11 milionów złotych, z czego prawie pięć stanowiło dofinansowanie rządowe.


Kompleksową modernizacją objęty był odcinek ul. Alpiejskiej biegnący od od ul. Cichej do ul. Włoskiej. W ramach zadania wykonawca zbudował po nowemu jezdnię o szerokości 6 metrów oraz chodnik o szerokości 2,5 metra.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Jezdnia zyskała nawierzchnię z mieszanki mastyksowo-grysowej, a chodnik z kostki brukowej w kolorze grafitowym. Z kostki wykonane zostały również zjazdy do posesji.

W drodze wybudowano również odwodnienie, przebudowano sieć wodociągową, kanalizację podciśnieniową; a także sieci energetyczne. Wykonawca wybudował oświetlenie uliczne, przebudował sieć gazową, tzw. kanał technologiczny oraz sieć telekomunikacyjną.

Jaktorowska gmina podała, że cała inwestycja kosztowała nieco ponad 11 mln zł, zaś w grudniu ubiegłego roku pozyskano dofinansowanie w wysokości blisko 4,9 milionów z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.