TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

02

07 2021

Lato w mieście z Eco Studio w Grodzisku


Grodzisk News


Lato w mieście z Eco Studio w Grodzisku - Grodzisk News


„Lato w mieście z Eco Studio” to ogólnopolski konkurs, którego celem jest poszerzenie wiedzy dzieci i młodzieży na temat prawidłowego, zgodnego z zasadami ochrony środowiska postępowania z elektroodpadami, a także ich wpływu na środowisko naturalne, zdrowie i życie ludzi. Szkoła Podstawowa nr 6 z Grodziska Mazowieckiego została nagrodzona jako jedyna z województwa mazowieckiego, zajmując zaszczytne 3 miejsce w konkursie.


reklama Grodzisk mazowiecki

Z tej okazji 8 lipca na terenie placówki zorganizowane zostanie wyjątkowe wydarzenie ekologiczne. Uczniowie szkoły wezmą udział w pełnej atrakcji lekcji przyrody i spotkają się z gwiazdami internetu.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Aby zachęcić młode osoby do zapoznania się z projektem zaproszono do niego znane i lubiane przez młodzież gwiazdy: Kingę Sawczuk i Kubę Adamiaka, którzy doskonale wiedzą jak komunikować się ze swoimi fanami . Od roku tworzą oni edukacyjne materiały wideo, zachęcające do dbania o środowisko poprzez prawidłowe postępowanie z elektroodpadami. Eko-lekcje z udziałem ambasadorów mają charakter naturalnej, luźnej rozmowy, dzięki czemu są chętnie oglądane przez młodzież.

Czas na sezon 2
W tym roku wystartował już drugi sezon projektu. Ambasadorzy Eco Studia tworzą w nim krótkie materiały wideo, przedstawiające problematykę dbania o środowisko w kontekście o postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym.

Doświadczenie z poprzedniego sezonu Eco Studio ELECTRO-SYSTEM skłoniło nas do kontynuacji projektu w nowej odsłonie z wieloma ciekawymi elementami, które sprawiają że edukacja jest jeszcze bardziej atrakcyjna dla naszych odbiorców. Nauka zdalna oraz duża aktywność w Internecie są dla młodego pokolenia czymś naturalnym. Dlatego wirtualna formuła działań edukacyjnych Eco Studio ELECTRO-SYSTEM jest bardzo skuteczna, a przekaz edukacyjny dociera do młodych osób.– mówi dr Robert Wawrzonek Prezes Zarządu ELECTRO-SYSTEM.

Konkurs „Lato w mieście z Eco Studio”
W drugim sezonie Eco Studia przeprowadzony został konkurs, zachęcający do obserwowania projektu i tym samym odbioru przekazu edukacyjnego. Wzięły w nim udział szkoły podstawowe i ponadpodstawowe z terenu całej Polski. W ramach konkursu „Lato w mieście z Eco Studio” Kinga i Kuba zachęcali swoich fanów do stworzenia wspólnie z nauczycielami przedmiotów przyrodniczych krótkich filmów o elektrośmieciach. Liczył się nie sprzęt, a kreatywność i ciekawy sposób przedstawienia tematyki właściwego postępowania z elektroodpadami. Dla zwycięskich Kół Przyrodniczych przygotowane zostały wyjątkowe nagrody. Laureat III miejsca - Szkoła Podstawowa nr 6 w Grodzisku Mazowieckim pozyska dla szkoły tablet z edukacyjnymi materiałami wideo. Największą nagrodą będzie jednak organizacja na terenie placówki spotkania edukacyjnego „Lato w mieście z Eco Studio“, połączonego z atrakcjami plenerowymi. Odbędzie się ono w czwartek 8 lipca w godz. 12.00 - 14.00. Będzie to fantastyczny sposób na ciekawe zagospodarowanie czasu wolnego w wakacje dla dzieci. Konkurs wspiera tym samym działania urzędów miast i gmin, które co roku szukają pomysłów na wydarzenia i aktywności organizowane w ramach „Lata w mieście”.

Zobaczcie wideo od laureatów 3 miejsca:


———————————————————————————————————————————————————————

Kinga Sawczuk
Kinga Sawczuk jest jedną z najpopularniejszych Polek w Internecie. Jej wyniki w social mediach to: 5 milionów użytkowników, którzy obserwują ją na TikToku, 1 milion na Instagramie i ponad pół miliona na YouTube. Według specjalistów do spraw kultury i ruchów w sieci fenomen Kingi Sawczuk opiera się na naturalności i braku skandali. Potrafi otwarcie mówić o swoich kompleksach, a jednocześnie inspirować młodych ludzi do odkrywania pasji, czemu dała wyraz w swojej książce pt. „Kinga Sawczuk - Jak zaistnieć w necie i być sobą?”. Nastolatka, często angażuje się w akcje społeczne i pomaga innym, żywo interesuje się tematem ekologii, bo los naszej planety nie jest jej obojętny.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.