TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

02

07 2021

Lato w mieście z Eco Studio w Grodzisku


Grodzisk News


Lato w mieście z Eco Studio w Grodzisku - Grodzisk News


„Lato w mieście z Eco Studio” to ogólnopolski konkurs, którego celem jest poszerzenie wiedzy dzieci i młodzieży na temat prawidłowego, zgodnego z zasadami ochrony środowiska postępowania z elektroodpadami, a także ich wpływu na środowisko naturalne, zdrowie i życie ludzi. Szkoła Podstawowa nr 6 z Grodziska Mazowieckiego została nagrodzona jako jedyna z województwa mazowieckiego, zajmując zaszczytne 3 miejsce w konkursie.


reklama Grodzisk mazowiecki

Z tej okazji 8 lipca na terenie placówki zorganizowane zostanie wyjątkowe wydarzenie ekologiczne. Uczniowie szkoły wezmą udział w pełnej atrakcji lekcji przyrody i spotkają się z gwiazdami internetu.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Aby zachęcić młode osoby do zapoznania się z projektem zaproszono do niego znane i lubiane przez młodzież gwiazdy: Kingę Sawczuk i Kubę Adamiaka, którzy doskonale wiedzą jak komunikować się ze swoimi fanami . Od roku tworzą oni edukacyjne materiały wideo, zachęcające do dbania o środowisko poprzez prawidłowe postępowanie z elektroodpadami. Eko-lekcje z udziałem ambasadorów mają charakter naturalnej, luźnej rozmowy, dzięki czemu są chętnie oglądane przez młodzież.

Czas na sezon 2
W tym roku wystartował już drugi sezon projektu. Ambasadorzy Eco Studia tworzą w nim krótkie materiały wideo, przedstawiające problematykę dbania o środowisko w kontekście o postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym.

Doświadczenie z poprzedniego sezonu Eco Studio ELECTRO-SYSTEM skłoniło nas do kontynuacji projektu w nowej odsłonie z wieloma ciekawymi elementami, które sprawiają że edukacja jest jeszcze bardziej atrakcyjna dla naszych odbiorców. Nauka zdalna oraz duża aktywność w Internecie są dla młodego pokolenia czymś naturalnym. Dlatego wirtualna formuła działań edukacyjnych Eco Studio ELECTRO-SYSTEM jest bardzo skuteczna, a przekaz edukacyjny dociera do młodych osób.– mówi dr Robert Wawrzonek Prezes Zarządu ELECTRO-SYSTEM.

Konkurs „Lato w mieście z Eco Studio”
W drugim sezonie Eco Studia przeprowadzony został konkurs, zachęcający do obserwowania projektu i tym samym odbioru przekazu edukacyjnego. Wzięły w nim udział szkoły podstawowe i ponadpodstawowe z terenu całej Polski. W ramach konkursu „Lato w mieście z Eco Studio” Kinga i Kuba zachęcali swoich fanów do stworzenia wspólnie z nauczycielami przedmiotów przyrodniczych krótkich filmów o elektrośmieciach. Liczył się nie sprzęt, a kreatywność i ciekawy sposób przedstawienia tematyki właściwego postępowania z elektroodpadami. Dla zwycięskich Kół Przyrodniczych przygotowane zostały wyjątkowe nagrody. Laureat III miejsca - Szkoła Podstawowa nr 6 w Grodzisku Mazowieckim pozyska dla szkoły tablet z edukacyjnymi materiałami wideo. Największą nagrodą będzie jednak organizacja na terenie placówki spotkania edukacyjnego „Lato w mieście z Eco Studio“, połączonego z atrakcjami plenerowymi. Odbędzie się ono w czwartek 8 lipca w godz. 12.00 - 14.00. Będzie to fantastyczny sposób na ciekawe zagospodarowanie czasu wolnego w wakacje dla dzieci. Konkurs wspiera tym samym działania urzędów miast i gmin, które co roku szukają pomysłów na wydarzenia i aktywności organizowane w ramach „Lata w mieście”.

Zobaczcie wideo od laureatów 3 miejsca:


———————————————————————————————————————————————————————

Kinga Sawczuk
Kinga Sawczuk jest jedną z najpopularniejszych Polek w Internecie. Jej wyniki w social mediach to: 5 milionów użytkowników, którzy obserwują ją na TikToku, 1 milion na Instagramie i ponad pół miliona na YouTube. Według specjalistów do spraw kultury i ruchów w sieci fenomen Kingi Sawczuk opiera się na naturalności i braku skandali. Potrafi otwarcie mówić o swoich kompleksach, a jednocześnie inspirować młodych ludzi do odkrywania pasji, czemu dała wyraz w swojej książce pt. „Kinga Sawczuk - Jak zaistnieć w necie i być sobą?”. Nastolatka, często angażuje się w akcje społeczne i pomaga innym, żywo interesuje się tematem ekologii, bo los naszej planety nie jest jej obojętny.
Dodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.