TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

28

07 2021

Kierowco, zdejmij nogę z gazu. Dziś kaskadowe pomiary prędkości


Grodzisk News


Kierowco, zdejmij nogę z gazu. Dziś kaskadowe pomiary prędkości - Grodzisk News


Dziś policjanci z grodziskiej komendy prowadzą szeroko zakrojone kontrole prędkości na drogach powiatu. A to w ramach dużej ogólnopolskiej akcji. Radzimy więc zdecydowanie zwolnić.


reklama Grodzisk mazowiecki

Funkcjonariusze, w ramach działań, będą prowadzili pomiary prędkości zarówno statycznie, co najmniej dwa punkty pomiaru prędkości na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach ? wystawione kaskadowo, jak i dynamicznie przy użyciu pojazdu z wideorejestratorem.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

W pierwszej kolejności pomiarem objęte są drogi o największej wypadkowości. W przeprowadzeniu takiej kontroli mogą brać udział dwie, trzy lub więcej załóg policyjnych, ustawionych kolejno po sobie na określonym. Działania te mają charakter prewencyjny. Kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczać, muszą liczyć się z konsekwencjami.

– Przypominamy, że konsekwencje „łamania” przepisów ruchu drogowego, w tym przekraczania dopuszczalnej prędkości ponoszą nie tylko kierujący, ale również inni uczestnicy ruchu drogowego, którzy mogą być ofiarami tego typu zachowań – mówią policjanci.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

proponuje panom "funkcjonariuszom" zamontować się na odcinku od ronda w m.Makówka do granic Radziejowic,tam szanowni panowie kierowcy traktują ten odcinek nowo oddanej do użytku drogi nr.579 jak TOR WYŚCIGOWY POD POZNANIEM,żadne znaki tak pionowe jak i poziome informujące o ograniczeniu prędkości do 70 km/godz.nie działają na wyobrażnie w/w.Proponuje na tym odcinku drogi WPROWADZIĆ odcinkowy pomiar prędkości to rozwiąże problem zagrażający życiu tak kierującym jak i innym użytkownikom drogi......................

prędkościomierz
28-07-2021 15:58
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.