TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

09

11 2023

Kasztanowa, Cyraneczki i Żurawia czekają na nową jakość


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNewsKasztanowa, Cyraneczki i Żurawia czekają na nową jakość - Grodzisk News


W ostatnim czasie Grodzisk podpisał kilka umów na duże i ważne przedsięwzięcia dla miasta i mieszkańców. Szczególnie, kiedy mowa o drogach mieszkańcy, nasi czytelnicy zwracają uwagę na te które ich zdaniem szczególnie potrzebują poprawy stanu. Tak jest w przypadku ulic Kasztanowej, Cyraneczki i Żurawiej. Kiedy doczekają się one nowego oblicza?


Grodzisk zawarł stosunkowo niedawno umowy m.in. na rewitalizację skweru przy ul. Orzeszkowej, budowę świetlicy w Natolinie, czy całościowe modernizacje dróg w centrum miasta –  Żwirki i Wigury, Obrońców Getta i Konspiracji. Wiele wskazuje na to, że niebawem wyłoni też firmę, która kosztem blisko trzech milionów złotych kompleksowo przebuduje i wyposaży w odwodnienie ul. Bankową, Łowicką, Głogową i Marii Konopnickiej.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Na horyzoncie jawi się też przebudowa ciągu pieszo-rowerowego przez Adamowiznę i Odrano-Wolę, a także modernizacja ul. Poniatowskiego w Grodzisku. Potrzeby mieszkańców, aby poprawiać stan kolejnych dróg jest jednak wiele. W komentarzach pod naszymi tekstami można przeczytać wpisy dotyczące także ulic Kasztanowej, Cyraneczki i Żurawiej przy których budują się coraz to nowe mieszkania, przybywać będzie rodzin i samochodów, zwłaszcza że nieopodal otworzył się park handlowy.

–Rozumiem, że trzeba naprawiać ulice Żwirki i Wigury, Obrońców Getta i Konspiracji, a kiedy ulice Kasztanowa, Cyraneczki, Żurawia będą w ogóle przejezdne? Stan tych dróg jest po prostu tragiczny, a mieszkańców w tym rejonie miasta jest coraz więcej i samochodów tędy przejeżdżających każdego dnia jest bardzo dużo – napisał w komentarzu jeden z czytelników/

Zagadnęliśmy w tej sprawie burmistrza Grodziska. – Planujemy w 2024 roku rozpocząć projektowanie tych ulic, a w następnym kroku, także w zależności od finansowania zewnętrznego, będziemy chcieli rozpocząć budowę. Oceniamy, że do 2026 roku włącznie moglibyśmy przeprowadzić te inwestycję – mówi nam Grzegorz Benedykciński.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Ulice przyległe do budowanej ulicy Okreżnej też czekały i się nie doczekały... Duży plus, że modernizowana jest ulica Okrężna, ale reszta ulic w tym rejonie już pewnie pozostanie w takim stanie, jak jest.

A
09-11-2023 23:09

Projekt na przebudowę Dębowej czeka już piec lat na realizację, wszystkie działki zabudowane. Arzadcy dosypują, łatają dziury w pseudoasfalcie...po Okreżnej trzeba spełnić obietnice i zmodernizować ulice przyległy do Okreżnej!

JM
10-11-2023 05:39

Jak członkowie PSL mowią że przyległe do Okrężnej zrobią to mówią. A zrobią te które zamieszkuje jakiś koleś. O tym że Dębową Kosińskiego kiedykolwiek zostanie utwardzona to już nasz włodarz nie mówi nawet, a tu kolejne wybory nadchodza.

Olo
10-11-2023 00:18

Zapraszam pana burmistrza do przejazdu ul. Jowisza, ul. Bukową, ul. Cisową. Odcinek z Kozerek do Czarnego Lasu.

Tu nikt nie mieszka
10-11-2023 05:40

Floriańska i Śląska też obiecywali że zrobią. No i nie zrobili. Burmistrz robi ulice tam gdzie ma interes.

Kamil
10-11-2023 07:28

Kiedy będzie zrobiona ulica Topolowa???
Ta ulica to masakra

Mieszkaniec
11-11-2023 00:37

A co z ul. Litewską. Ona też jest w opłakanym. W sezonie deszczowym błoto jest codziennością.

Mieszkanka
11-11-2023 16:42
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.