reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

09

11 2023

Kasztanowa, Cyraneczki i Żurawia czekają na nową jakość


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNewsKasztanowa, Cyraneczki i Żurawia czekają na nową jakość - Grodzisk News


W ostatnim czasie Grodzisk podpisał kilka umów na duże i ważne przedsięwzięcia dla miasta i mieszkańców. Szczególnie, kiedy mowa o drogach mieszkańcy, nasi czytelnicy zwracają uwagę na te które ich zdaniem szczególnie potrzebują poprawy stanu. Tak jest w przypadku ulic Kasztanowej, Cyraneczki i Żurawiej. Kiedy doczekają się one nowego oblicza?


Grodzisk zawarł stosunkowo niedawno umowy m.in. na rewitalizację skweru przy ul. Orzeszkowej, budowę świetlicy w Natolinie, czy całościowe modernizacje dróg w centrum miasta –  Żwirki i Wigury, Obrońców Getta i Konspiracji. Wiele wskazuje na to, że niebawem wyłoni też firmę, która kosztem blisko trzech milionów złotych kompleksowo przebuduje i wyposaży w odwodnienie ul. Bankową, Łowicką, Głogową i Marii Konopnickiej.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Na horyzoncie jawi się też przebudowa ciągu pieszo-rowerowego przez Adamowiznę i Odrano-Wolę, a także modernizacja ul. Poniatowskiego w Grodzisku. Potrzeby mieszkańców, aby poprawiać stan kolejnych dróg jest jednak wiele. W komentarzach pod naszymi tekstami można przeczytać wpisy dotyczące także ulic Kasztanowej, Cyraneczki i Żurawiej przy których budują się coraz to nowe mieszkania, przybywać będzie rodzin i samochodów, zwłaszcza że nieopodal otworzył się park handlowy.

–Rozumiem, że trzeba naprawiać ulice Żwirki i Wigury, Obrońców Getta i Konspiracji, a kiedy ulice Kasztanowa, Cyraneczki, Żurawia będą w ogóle przejezdne? Stan tych dróg jest po prostu tragiczny, a mieszkańców w tym rejonie miasta jest coraz więcej i samochodów tędy przejeżdżających każdego dnia jest bardzo dużo – napisał w komentarzu jeden z czytelników/

Zagadnęliśmy w tej sprawie burmistrza Grodziska. – Planujemy w 2024 roku rozpocząć projektowanie tych ulic, a w następnym kroku, także w zależności od finansowania zewnętrznego, będziemy chcieli rozpocząć budowę. Oceniamy, że do 2026 roku włącznie moglibyśmy przeprowadzić te inwestycję – mówi nam Grzegorz Benedykciński.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Odpowiadasz na

Ulice przyległe do budowanej ulicy Okreżnej też czekały i się nie doczekały... Duży plus, że modernizowana jest ulica Okrężna, ale reszta ulic w tym rejonie już pewnie pozostanie w takim stanie, jak jest.
A


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.