TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

26

09 2023

Jest wykonawca modernizacji strażnicy w Książenicach


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Facebook/Ochotnicza Straż Pożarna w KsiążenicachJest wykonawca modernizacji strażnicy w Książenicach - Grodzisk News


Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami włodarzy Grodzisk wybrał firmę, która zajmie się modernizacją strażnicy w Książenicach, pomimo ofert przewyższających pierwotnie zakładany budżet.


Zbyt wysoka cena ofert była zresztą przyczyną unieważnienia pierwszego przetargu na to zadanie. Za drugim podejściem włodarze gminy uznali jednak, że przy obecnych realiach rynku nie uda się znaleźć firmy, która zażyczyłaby sobie mniej niż oferenci, którzy stanęli do drugiego przetargu.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Grodzisk podniósł wprawdzie budżet inwestycji do blisko 380 tysięcy, ale i ta kwota okazała się niższa od tej, na którą wycenił swoje usługi jedyny oferent. Firma Wig-Dar wskazała kwotę 484 tysięcy złotych, a zatem z jednej strony mniej niż najniższa oferta w poprzednim postępowaniu, ale wyższa o sto tysięcy od sumy przygotowanej przez Grodzisk.

W rozmowie z nami półtora tygodnia temu burmistrz Grzegorz Benedykciński przyznał jednak, że jeżeli oferta będzie spełniała wymogi formalne, zostanie wybrana, gdyż „badania rynku pokazują, że nie uda nam się uzyskać jeszcze niższej kwoty za tę modernizację, a musimy ją przeprowadzić, gdyż była zapowiadana i obiecywana od lat”.

Tak też się stało, a wykonawca będzie miał 150 dni na realizację inwestycji od dnia zawarcia kontraktu z magistratem.

Przypomnijmy. Wykonawca będzie miał za zadanie budowę drzwi zewnętrznych w poziomie parteru oraz w poziomie piwnicy wraz z budową schodów zewnętrznych przy budynku OSP. Ponadto przetarg obejmuje remont pomieszczeń wewnętrznych. Inwestycja ma być realizowana na podstawie wcześniej opracowanego projektu, a wykonawca będzie musiał pozyskać także niezbędne opinie, decyzje i inne dokumenty umożliwiające użytkowanie budynku po zakończeniu prac.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.