reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

02

02 2023

Jest przetarg na zagospodarowanie centrum Milanówka


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Andrzej Błaszczak/ Andrzej Błaszczak - Praca własna CC BY-SA 4.01 - Grodzisk News


Rewitalizacje parków, remonty placów miejskich, budowa placów zabaw, instalacja małej architektury, aranżacja zieleni – to nie które z elementów ogłoszonego niedawno przetargu na zagospodarowanie centrum Milanówka.


Ze specyfikacji przetargowej dowiadujemy się, że podzielono ją na dwie części. Pierwsza obejmuje zagospodarowanie terenu Placu Starzyńskiego poprzez urządzenie terenów zieleni, w tym nasadzenia roślinności zadarniającej, łąk kwietnych oraz runa leśnego. Kolejny punkt to przebudowa chodników, wykonanie ścieżki mineralnej oraz wyniesionej ażurowej. Na placu zamontowane zostaną też elementy małej architektury: (płotek, ławki, kosze na odpady, stojaki rowerowe, tablicę informacyjną.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

W ramach tej części powstaną też plac zabaw z 11 urządzeniami oraz ę scena z trybunami i ścianką wspinaczkową. Cały tern będzie uzbrojony w odwodnienie i oświetlony. Przestrzeń zostanie podzielona na 3 strefy: strefę reprezentacyjną z pomnikiem Bohaterów; strefę dla dzieci z urządzeniami placu zabaw; strefę leśną wokół lokalizacji sceny z trybunami.

Zagospodarowany zostanie również teren wzdłuż ulicy Grudowskiej. Ta część zadania obejmie aranżację zieleni w tym wprowadzenie ogrodu deszczowego i łąk kwietnych; przebudowę układu pieszego oraz wymianę nawierzchni; montaż elementów małej architektury (ławka, kosz na odpady, stojak rowerowy, 4 hamaki, 3 tablice informacyjne) oraz dwóch urządzeń do street workoutu. Wykonawca wyłoniony w przetargu przebuduje również oświetlenie terenu.

Druga część zamówienia dotyczy zagospodarowania trzech parków: Skweru Bienia, Skweru Ossendowskiego, Skweru Wdowiaka. W ramach zadania chodzi o urządzenie zieleni, w ty zasadzenie roślin zadarniających i okrywowych na skwerach oraz z łąk kwietnych przy jezdniach. Kolejny punkt to przebudowę układu ścieżek i chodników oraz wymiana ich nawierzchni.

Na skwerach, prócz stałych elementów małej architektury zainstalowane zostaną również stalowe pergole. Tereny wszystkich skwerów zostaną oświetlone i odwodnione.

Na nowo zagospodarowane zielenią zostaną również tereny w obrębie poszczególnych ulic. Magistrat ma tu na myśli remonty chodników i zjazdów przy ul. Kościuszki oraz Piasta, a następnie posianie tam zieleni. Z kolei przy ulicach Krakowskiej i Dworcowej chodniki zostaną zwężone na potrzeby umiejscowienia tam łąk kwietnych. W kwestii oświetlenia ulicznego wykonawca ma postawić tradycyjne słupy , jak również oprawy do iluminacji projektowanych obiektów – reflektory zewnętrzne mocowane trwale do podłoża oświetlające drzewa oraz te obiekty.

Zagospodarowany będzie też teren w sąsiedztwie urzędu miasta. Pojawi się nowa zieleń, a prowadzące do budynku drogi i chodniki przejdą modernizację. Także tam staną nowe elementy małej architektury. Instalacje wodnokanalizacyjne zostaną przebudowane, podobnie jak oświetlenie uliczne.

Termin realizacji całego zadania wyznaczono najpóźniej do połowy grudnia tego roku.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

1

1
05-02-2023 00:21

1

1
21-02-2023 18:52

1

1
23-02-2023 16:09
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.