TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

09

07 2021

Jest przetarg na łącznik między Daleką a Radońską


Grodzisk News


foto: grodzisk.plJest przetarg na łącznik między Daleką a Radońską - Grodzisk News


Grodziski magistrat szuka firmy, która wybuduje łącznik między ulicami Daleką a Radońską. Inwestycja ma być gotowa w ciągu 12 miesięcy.


reklama Grodzisk Mazowiecki

O drodze tej mówiło się od dawna, a pod koniec kwietnia tego roku informowaliśmy, że gmina pozyskała 4 mln zł dotacji na tę inwestycję tutaj. Obecnie gmina jest na etapie postępowania przetargowego dotyczącego realizacji inwestycji.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Zamówienie zakłada budowę nowej drogi gminnej od ul. Dalekiej do ul. Nowej i całkowitą przebudowę ul. Akacjowej, w taki sposób, aby stanowiły jeden spójny ciąg komunikacyjny aż do ul. Radońskiej. W zakres zadania wchodzi budowa m.in. jezdni o nawierzchni bitumicznej oraz drogi rowerowej z betonu asfaltowego i chodnika z kostki betonowej, budowa ronda na skrzyżowaniu z ul. Montwiłła, odwodnienia i przepustu drogowego oraz budowa oświetlenia ulicznego.

Urzędnicy podkreślają, że inwestycja pozwoli zmniejszyć ruch na ul. Waryńskiego. Poprawa bezpieczeństwa właśnie tam wydaje się kwestią kluczową bowiem mieszczą się tam żłobek i przedszkole, jest dużo dzieci. Po wybudowaniu łącznika między ulicami Daleką i Radońską możliwa będzie także zmiana organizacji ruchu na tej ulicy. A urzędnicy biorą pod uwagę wprowadzenie tam ruchu jednokierunkowego.

Kiedy łącznik będzie gotowy? Termin realizacji zamówienia wyznaczono na 12 miesięcy od daty podpisania umowy. Koszt inwestycji szacuje się na około 8 mln zł.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Odpowiadasz na

Droga będzie przebiegać przez Rodosy. Tzn tereny rekreacyjno - prokreacyjne... kto na to pozwolił ją się pytam... ???
Pro Rekreator


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.