TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

29

04 2021

Grodzisk wybuduje łącznik między Daleką a Radońską


Grodzisk News


Grodzisk wybuduje łącznik między Daleką a Radońską - Grodzisk News


Grodzisk otrzymał cztery miliony złotych dofinansowania na budowę łącznika między ulicami Daleką i Radońską. Będzie to zarazem swoiste przedłużenie połączenia z ul. Chełmońskiego, które poprawi nie tylko komunikację, lecz także bezpieczeństwo.


reklama Grodzisk Mazowiecki

Pozyskane dofinansowanie stanowić będzie około 50 procent kosztów inwestycji. – To bardzo ważne przedsięwzięcie drogowe, ponieważ budowa tego przedłużenia i de facto połączenia z ulicą Chełmońskiego pozwoli w perspektywie poprawić bezpieczeństwo i zmniejszyć ruch na ul. Waryńskiego – mówi nam Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Włodarz podkreśla, że poprawa bezpieczeństwa na ul. Waryńskiego jest kluczowa, bowiem mieszczą się tam żłobek i przedszkole, jest dużo dzieci. Po prostu musi być tam bezpiecznie. Dlatego rozważamy zmianę organizacji ruchu na tej ulicy – dodaje włodarz.

– Będzie to możliwe, gdy wybudujemy łącznik między ulicami Daleką i Radońską. Myślę, że w ciągu maksymalnie półtora miesiąca będziemy gotowi do ogłoszenia przetargu – podkreśla Benedykciński.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Te władze gminy są zupełnie bez pomysłu. Ale jak mieć pomysł, gdy całe miasto jest zatkane i stoi w korkach. Odetkają ul. Waryńskiego, ale zatkają doszczętnie ul Warszawską - róg - Nadarzyńskiej. Miało tam, być rondo owalne, a zrobili światła. W chwili obecnej są tam kilkusetmetrowe korki. A jak zrobią ten łącznik od szpitala, to będzie jeszcze gorzej. Wtedy będą robili łącznik, aby odblokować Warszawską. I tak w koło Wojtek,

Jan
29-04-2021 20:53

A czego ty oczekujesz?
Miasto zabudowane, każda działka w blokach a teraz w mega segmentach.
Miała być mała obwodnica do Nadarzyńskiej , a tam już na tej działce co miała iść ta mała obwodnica developer buduje segmenty.
Niedługo tylko rower pozostanie do przemieszczania się.
taki nieład architektoniczno-urbanistyczny tylko w Grodzisku.

Jędrzej
30-04-2021 08:29

przeludnione miasto, za bardzo deweloperka się kręci

Sara
30-04-2021 10:37

pokaż wszystkie komentarze (7)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.