TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

29

04 2021

Grodzisk wybuduje łącznik między Daleką a Radońską


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Grodzisk wybuduje łącznik między Daleką a Radońską - Grodzisk News


Grodzisk otrzymał cztery miliony złotych dofinansowania na budowę łącznika między ulicami Daleką i Radońską. Będzie to zarazem swoiste przedłużenie połączenia z ul. Chełmońskiego, które poprawi nie tylko komunikację, lecz także bezpieczeństwo.


reklama Grodzisk Mazowiecki

Pozyskane dofinansowanie stanowić będzie około 50 procent kosztów inwestycji. – To bardzo ważne przedsięwzięcie drogowe, ponieważ budowa tego przedłużenia i de facto połączenia z ulicą Chełmońskiego pozwoli w perspektywie poprawić bezpieczeństwo i zmniejszyć ruch na ul. Waryńskiego – mówi nam Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Włodarz podkreśla, że poprawa bezpieczeństwa na ul. Waryńskiego jest kluczowa, bowiem mieszczą się tam żłobek i przedszkole, jest dużo dzieci. Po prostu musi być tam bezpiecznie. Dlatego rozważamy zmianę organizacji ruchu na tej ulicy – dodaje włodarz.

– Będzie to możliwe, gdy wybudujemy łącznik między ulicami Daleką i Radońską. Myślę, że w ciągu maksymalnie półtora miesiąca będziemy gotowi do ogłoszenia przetargu – podkreśla Benedykciński.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Odpowiadasz na

Te władze gminy są zupełnie bez pomysłu. Ale jak mieć pomysł, gdy całe miasto jest zatkane i stoi w korkach. Odetkają ul. Waryńskiego, ale zatkają doszczętnie ul Warszawską - róg - Nadarzyńskiej. Miało tam, być rondo owalne, a zrobili światła. W chwili obecnej są tam kilkusetmetrowe korki. A jak zrobią ten łącznik od szpitala, to będzie jeszcze gorzej. Wtedy będą robili łącznik, aby odblokować Warszawską. I tak w koło Wojtek,
Jan


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.