TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

08

10 2021

Jest koncepcja zbiornika w Chlebni


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Facebook/Grodzisk MazowieckiJest koncepcja zbiornika w Chlebni - Grodzisk News


Już wiadomo jak może wyglądać zbiornik retencyjny, który ma zostać wybudowany w Chlebni. Gmina przedstawiła koncepcję nowego obiektu.


W lutym podpisano akt nabycia gruntów w Chlebni, na których ma zostać zrealizowana ta inwestycja. Zbiornik retencyjny powstanie na działce o powierzchni przeszło 50 hektarów. Ma on pełnić dwie funkcje: pierwsza polegać ma na retencji wody, zatrzymaniu jej na terenie gminy oraz zasileniu złóż wodonośnych; drugą będzie stworzenie pięknego miejsca do rekreacji.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Grodziska gmina właśnie zaprezentowała koncepcję obiektu. Podała też termin realizacji tego zadania. – Celem inwestycji jest stworzenie nowych warunków rekreacyjnych w gminie Grodzisk Mazowiecki umożliwiających rozwój gospodarczy gminy. Termin ukończenia projektu inwestycji przypada na III kwartał 2023 r. – poinformowała.

Urzędnicy liczą, że uda się pozyskać dotację na tę inwestycję. – Na zrealizowanie inwestycji gmina ubiega się o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. W przypadku uzyskania dofinansowania pod koniec przyszłego roku ogłoszony zostanie przetarg na wykonanie inwestycji. Przewidywany czas realizacji wynosi ok. 2 lata – informują urzędnicy.

Jest koncepcja zbiornika w Chlebni - Grodzisk News
Jest koncepcja zbiornika w Chlebni - Grodzisk News
Jest koncepcja zbiornika w Chlebni - Grodzisk News
Jest koncepcja zbiornika w Chlebni - Grodzisk News
Jest koncepcja zbiornika w Chlebni - Grodzisk News
Jest koncepcja zbiornika w Chlebni - Grodzisk News
Jest koncepcja zbiornika w Chlebni - Grodzisk News


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

to jakaś paranoja co tu się dzieje, najpierw skopana gmina w każdą stronę, zabrane najcenniejsze przyrodniczo tereny pod pseudoobwodnicę, teraz jezioro w zasmrodzonym spalinami terenie!!! dla kogo są te inwestycje????

Jadzia
08-10-2021 14:23

Przecież mamy wiele stawów i to dużych ale co tam oni będą kopać nowe a to przecież naturalne zbiorniki retencyjne i tak się bawi gmina.A prywaciarz który kupił tereny ze stawami od gminy zasypuje je i tłucze kasę za działki.Tak się dzieje w Natolinie.Dziwne prawda.

Kerim
08-10-2021 18:52

Dla deweloperów i kolesiów rządzącej Ziemi Grodziskiej. Ktoś na tym zarobi, ktoś przy tym coś wybuduje... A zwykli ludzie, którzy finansują tę gminę ze swoich podatków (każdy zameldowany odprowadza do budżetu gminy 50% swoich podatków PIT), toną w błocie po byle deszczu, dla dzieci brakuje miejsc w szkołach, stoją w gigantycznych korkach, jeżdżą po dziurawych ulicach, duszą się od smogu.

Ziemia Grodziska - żeby deweloperom i kolesiom żyło się lepiej. Za Wasze podatki.
08-10-2021 19:21

Kerim? To te stawy zakopane zaraz przy zjeździe z autostrady do grodziska? nie jest to teren dewelopera, który mnóstwo w grodzisku buduje i kupuje?

Emil
09-10-2021 13:39

idźcie do ludzi przy deptaku i niech wam opowiedzą jak walczą z burmistrzem, deweloperem i starosta grodziskim! chcą im pod oknami blok postawić!

obserwator
09-10-2021 13:46

Dla nas - mieszkańców kochających to miasto, jak Ci się tu nie podoba to wyp....aj z powrotem na swoją wieś!

Grodziszczanin
10-10-2021 18:33

No tak..... za nasze pieniądze ( czytaj gminne ) podniesie się jakość - czytaj WARTOŚĆ - działek w okolicy, a znajomy deweloper przypadkiem postawi niedaleko osiedle, jakby to powiedział klasyk : pięknie q....a pięknie

Mieszkaniec
08-10-2021 20:44

A może by tak ruszyć ścieżkę rowerowa w stronę Jaktorowa. W Jaktorowie jest gotowa od ponad roku, a do Grodziska dojechać to cud jak się przeżyje. Chodnika też nie ma, a jak już jest to pozarywany i cały zarośnięty. Ale faktycznie tam nikt z Deweloperów nie buduję i nie wykupuje działek. Ludzie mogą ginąc na tej drodze, ale za to ładne stawy będziemy mieli - kolejne. Może kolejna restauracja kolejnego dziecka dewelopera. Weźcie się za poprawę bezpieczeństwa na drogach, tj ścieżki rowerowe, latarnie, chodniki.

Mieszkaniec
09-10-2021 00:34

A na poprawę rowów na ul rembeka nie ma,po każdym deszczu ludzie Brna w wodzie i błocie.Brawo panie burmistrzu Brawo

Zico76
09-10-2021 11:04

dość Psl!!!!!!

Marek
24-10-2021 13:20
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.