TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

07

04 2024

Jest koncepcja zagospodarowania parku w Adamowiznie


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: grodzisk.plJest koncepcja zagospodarowania parku w Adamowiznie - Grodzisk News


Gotowa jest koncepcja zagospodarowania kolejnego terenu rekreacyjnego w grodziskiej gminie. W parku w Adamowiźnie ma zostać wybudowana m.in. drewniana ścieżka na palach zakończona podestem na wysokości około 3,5 metra, a także alejki i mostki.


Koncepcja zakłada zbudowanie w parku w Adamowiznie ścieżek, nawierzchni, kładek i podestów widokowych, a także mostków, które pozwolą na obcowanie z naturą bez większej ingerencji w nią.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Główną atrakcją mającą zachęcić do odwiedzania parku ma być wyniesiona na palach drewniana ścieżka, która zostanie zakończona podestem zamontowanym na wysokości około 3,5 metra, a także punkt widokowy na wysokości trzech metrów w północnej części parku, z którego docelowo ma być widoczny Dworek Chełmońskiego (konieczna będzie wycinka niektórych drzew). Mają być też ścieżki gruntowe wijące się między drzewami. Nie zabraknie również elementów małej architektury jak ławki, kosze na śmieci, a także hamaki, stoły, stojaki rowerowe (te mają być takie same jak te istniejące na terenie przy Dworku Chełmońskiego).

Teren ma zostać oświetlony w taki sposób, aby nie ingerowało w funkcjonowanie przyrody, ale zwiększyło by poczucie bezpieczeństwa osób przebywających w parku i zapobiegałoby przed aktami wandalizmu (np. może to być oświetlenie posadzkowe, czy oświetlenie uruchamiane za pomocą czujników ruchu i oświetlenie wyłączające się o ustalonej godzinie, aby nocą zapanowała naturalna ciemność).

Na terenie będą ścieżki rowerowe, a także dwa mostki prowadzące na teren parku – jeden to będzie ścieżka piesza, a drugi dla pojazdów do 3,5 tony.

W parku będą również tablice informacyjne, elementy zabawowe dla dzieci (domki do obserwacji, rzeźby imitujące grzyby czy szyszki, paliki do przeskakiwania).

Jest koncepcja zagospodarowania parku w Adamowiznie - Grodzisk News
Jest koncepcja zagospodarowania parku w Adamowiznie - Grodzisk News
Jest koncepcja zagospodarowania parku w Adamowiznie - Grodzisk News


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Kiedy to będzie, czekam z utęsknieniem?

Anty PO
07-04-2024 15:07

Nie ma innych potrzeb w gminie?

Stefan
07-04-2024 16:58

Dzień dobry,czy kiedyś będzie z rewitalizowany szlak niebieski w Grodzisku Mazowieckim,który by wykorzystał atrakcyjność bioróżnorodności fauny i flory regionu mazowsza i umożliwił aktywne zwiedzanie okolicy . A może Grodzisk zostanie w końcu połączony ścieżka pieszo rowerowa z parkiem w Adamowiznie i dalej ,omijając sąsiedztwo ruchliwych ulic ?

Kasia
07-04-2024 19:13

pokaż wszystkie komentarze (20)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.