reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

07

04 2024

Jest koncepcja zagospodarowania parku w Adamowiznie


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: grodzisk.pl1 - Grodzisk News


Gotowa jest koncepcja zagospodarowania kolejnego terenu rekreacyjnego w grodziskiej gminie. W parku w Adamowiźnie ma zostać wybudowana m.in. drewniana ścieżka na palach zakończona podestem na wysokości około 3,5 metra, a także alejki i mostki.


Koncepcja zakłada zbudowanie w parku w Adamowiznie ścieżek, nawierzchni, kładek i podestów widokowych, a także mostków, które pozwolą na obcowanie z naturą bez większej ingerencji w nią.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Główną atrakcją mającą zachęcić do odwiedzania parku ma być wyniesiona na palach drewniana ścieżka, która zostanie zakończona podestem zamontowanym na wysokości około 3,5 metra, a także punkt widokowy na wysokości trzech metrów w północnej części parku, z którego docelowo ma być widoczny Dworek Chełmońskiego (konieczna będzie wycinka niektórych drzew). Mają być też ścieżki gruntowe wijące się między drzewami. Nie zabraknie również elementów małej architektury jak ławki, kosze na śmieci, a także hamaki, stoły, stojaki rowerowe (te mają być takie same jak te istniejące na terenie przy Dworku Chełmońskiego).

Teren ma zostać oświetlony w taki sposób, aby nie ingerowało w funkcjonowanie przyrody, ale zwiększyło by poczucie bezpieczeństwa osób przebywających w parku i zapobiegałoby przed aktami wandalizmu (np. może to być oświetlenie posadzkowe, czy oświetlenie uruchamiane za pomocą czujników ruchu i oświetlenie wyłączające się o ustalonej godzinie, aby nocą zapanowała naturalna ciemność).

Na terenie będą ścieżki rowerowe, a także dwa mostki prowadzące na teren parku – jeden to będzie ścieżka piesza, a drugi dla pojazdów do 3,5 tony.

W parku będą również tablice informacyjne, elementy zabawowe dla dzieci (domki do obserwacji, rzeźby imitujące grzyby czy szyszki, paliki do przeskakiwania).

Jest koncepcja zagospodarowania parku w Adamowiznie - Grodzisk News
Jest koncepcja zagospodarowania parku w Adamowiznie - Grodzisk News
Jest koncepcja zagospodarowania parku w Adamowiznie - Grodzisk News


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Odpowiadasz na

1
1


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.