TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

28

06 2023

Jest komisarz w zastępstwie wójta Jaktorowa!


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Mat. prasowe/Zespół prasowy wojewody mazowieckiego1 - Grodzisk News


Na szczeblach centralnych wyznaczono wreszcie komisarza, który pełnił będzie obowiązki wójta Jaktorowa do czasu sierpniowych wyborów przedterminowych. To Piotr Faruga (na zdjęciu z prawej strony), który był już niegdyś komisarzem w gminie Baranów.


Od kilku tygodni jaktorowski samorząd pozostawał bez gospodarza, po tym jak prawomocny wyrok sądu drugiej instancji zapadł wobec dotychczasowego wójta Macieja Ś.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Zarządzanie gminą obejmie w takiej sytuacji komisarz wyznaczony przez wojewodę mazowieckiego. Procedura stanowi, że wojewoda musi wyznaczyć komisarza, a ten ma dalej za zadanie koordynować bieżącą pracę urzędu, a także przygotować całą procedurę wyborów na nowego sternika gminy.

Wiadomo już, że zgodnie z rozporządzeniem premiera termin wyborów uzupełniających wyznaczono na 6 sierpnia od godz. 7.00 do 21.00.

Brakowało już tylko wiadomości o wyznaczeniu komisarza. Ta dotarła do nas dziś i została potwierdzona przez rzecznika urzędu w Jaktorowie. – Komisarzem będzie pan Piotr Faruga, który według przekazanych nam informacji ma rozpocząć pełnienie obowiązków od dziś – mówi nam Sławomir Kamiński z urzędu gminy w Jaktorowie.

Faruga pełnił już tę funkcję w naszym regionie w 2020 r., kiedy ze stanowiska wójta Baranowa odwołany został w wyniku referendum Waldemar Brzywczy. – Obecność komisarza pozwoli również wrócić urzędowi do pracy w normalnym trybie: jeśli chodzi o podpisywanie dokumentów, ogłaszanie przetargów itd. – podkreśla Sławomir Kamiński.

Powołanie Piotra Farugi na komisarza urzędu w Jaktorowie potwierdził już także rzecznik prasowy wojewody mazowieckiego. – Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki wyznaczył z dniem 28 czerwca 2023 r. Piotra Farugę do pełnienia funkcji wójta gminy Jaktorów w powiecie grodziskim do czasu objęcia obowiązków przez nowo wybranego wójta. Nominację wręczył wojewoda mazowiecki Tobiasz Bocheński w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie – podano w komunikacie.

– Powołanie osoby pełniącej funkcję wójta gminy jest spowodowane utratą mandatu przez dotychczasowego wójta na podstawie prawomocnego wyroku sąd – czytamy.

Piotr Faruga ukończył Politechnikę Koszalińską. W latach ubiegłych pracował m.in. w Powiatowym Inspektoracie Pracy i Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz pełnił funkcje prezesa zarządów spółek. W 2020 roku pełnił tymczasowo obowiązki wójta gminy Baranów w powiecie grodziskim.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.