reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
grille gazowe

28

06 2023

Jest komisarz w zastępstwie wójta Jaktorowa!


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Mat. prasowe/Zespół prasowy wojewody mazowieckiegoJest komisarz w zastępstwie wójta Jaktorowa! - Grodzisk News


Na szczeblach centralnych wyznaczono wreszcie komisarza, który pełnił będzie obowiązki wójta Jaktorowa do czasu sierpniowych wyborów przedterminowych. To Piotr Faruga (na zdjęciu z prawej strony), który był już niegdyś komisarzem w gminie Baranów.


Od kilku tygodni jaktorowski samorząd pozostawał bez gospodarza, po tym jak prawomocny wyrok sądu drugiej instancji zapadł wobec dotychczasowego wójta Macieja Ś.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Zarządzanie gminą obejmie w takiej sytuacji komisarz wyznaczony przez wojewodę mazowieckiego. Procedura stanowi, że wojewoda musi wyznaczyć komisarza, a ten ma dalej za zadanie koordynować bieżącą pracę urzędu, a także przygotować całą procedurę wyborów na nowego sternika gminy.

Wiadomo już, że zgodnie z rozporządzeniem premiera termin wyborów uzupełniających wyznaczono na 6 sierpnia od godz. 7.00 do 21.00.

Brakowało już tylko wiadomości o wyznaczeniu komisarza. Ta dotarła do nas dziś i została potwierdzona przez rzecznika urzędu w Jaktorowie. – Komisarzem będzie pan Piotr Faruga, który według przekazanych nam informacji ma rozpocząć pełnienie obowiązków od dziś – mówi nam Sławomir Kamiński z urzędu gminy w Jaktorowie.

Faruga pełnił już tę funkcję w naszym regionie w 2020 r., kiedy ze stanowiska wójta Baranowa odwołany został w wyniku referendum Waldemar Brzywczy. – Obecność komisarza pozwoli również wrócić urzędowi do pracy w normalnym trybie: jeśli chodzi o podpisywanie dokumentów, ogłaszanie przetargów itd. – podkreśla Sławomir Kamiński.

Powołanie Piotra Farugi na komisarza urzędu w Jaktorowie potwierdził już także rzecznik prasowy wojewody mazowieckiego. – Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki wyznaczył z dniem 28 czerwca 2023 r. Piotra Farugę do pełnienia funkcji wójta gminy Jaktorów w powiecie grodziskim do czasu objęcia obowiązków przez nowo wybranego wójta. Nominację wręczył wojewoda mazowiecki Tobiasz Bocheński w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie – podano w komunikacie.

– Powołanie osoby pełniącej funkcję wójta gminy jest spowodowane utratą mandatu przez dotychczasowego wójta na podstawie prawomocnego wyroku sąd – czytamy.

Piotr Faruga ukończył Politechnikę Koszalińską. W latach ubiegłych pracował m.in. w Powiatowym Inspektoracie Pracy i Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz pełnił funkcje prezesa zarządów spółek. W 2020 roku pełnił tymczasowo obowiązki wójta gminy Baranów w powiecie grodziskim.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Odpowiadasz na

No super info, Faruga to ten z lewej czy z prawej?
anty


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.