reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

28

10 2023

Jak wypadły nasze samorządy w nowym rankingu „Rzeczpospolitej”?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNewsJak wypadły nasze samorządy w nowym rankingu „Rzeczpospolitej”? - Grodzisk News


Zaglądamy do najnowszego rankingu samorządów rokrocznie przygotowywanego przez kapitułę ekspertów pod auspicjami dziennika „Rzeczpospolita”. Zestawienie w roku 2023 jest dziewiętnastym w historii, ale nasze samorządy nie wypadają w nim najlepiej.


Samorządy zostały podzielone na trzy kategorie: miasta na prawach powiatu, pozostałe gminy miejskie i miejsko-wiejskie oraz gminy wiejskie. Wszystkie samorządy w liczbie 2476 sklasyfikowano na podstawie  około 30 wskaźników wyliczanych na podstawie publicznie dostępnych baz danych Głównego Urzędu Statystycznego oraz Ministerstwa Finansów. 

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

O kolejności gmin w swoich rankingach decydowały punkty przyznawane im przez ekspertów w trzech obszarach. Są to: trwałość ekonomiczno-finansowa, trwałość społeczna oraz trwałość środowiskowa.

I tak najwyżej spośród samorządów naszego powiatu uplasowała się Podkowa Leśna – na 60. miejscu w zestawieniu gmin miejskich i miejsko-wiejskich. W tym samym rankingu Grodzisk Mazowiecki znalazł się na 381. pozycji, zaś Milanówek jest 515. Całe zestawienie liczy 898 gmin.

Pośród 1513 gmin wiejskich najwyżej z naszych znalazł się Baranów, który sklasyfikowano na 344 miejscu. Żabią Wolę odnajdujemy na 1381. pozycji, Jaktorów zaś jest 1398.
Dodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.
Warning: Undefined array key "tresc" in /home/server702229/ftp/txt/koment2.php on line 62

Warning: Undefined variable $podpis in /home/server702229/ftp/txt/koment2.php on line 63

Treść komentarza
Podpis

reklama Grodzisk Mazowiecki


📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.