reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

28

10 2023

Jak wypadły nasze samorządy w nowym rankingu „Rzeczpospolitej”?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNewsJak wypadły nasze samorządy w nowym rankingu „Rzeczpospolitej”? - Grodzisk News


Zaglądamy do najnowszego rankingu samorządów rokrocznie przygotowywanego przez kapitułę ekspertów pod auspicjami dziennika „Rzeczpospolita”. Zestawienie w roku 2023 jest dziewiętnastym w historii, ale nasze samorządy nie wypadają w nim najlepiej.


Samorządy zostały podzielone na trzy kategorie: miasta na prawach powiatu, pozostałe gminy miejskie i miejsko-wiejskie oraz gminy wiejskie. Wszystkie samorządy w liczbie 2476 sklasyfikowano na podstawie  około 30 wskaźników wyliczanych na podstawie publicznie dostępnych baz danych Głównego Urzędu Statystycznego oraz Ministerstwa Finansów. 

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

O kolejności gmin w swoich rankingach decydowały punkty przyznawane im przez ekspertów w trzech obszarach. Są to: trwałość ekonomiczno-finansowa, trwałość społeczna oraz trwałość środowiskowa.

I tak najwyżej spośród samorządów naszego powiatu uplasowała się Podkowa Leśna – na 60. miejscu w zestawieniu gmin miejskich i miejsko-wiejskich. W tym samym rankingu Grodzisk Mazowiecki znalazł się na 381. pozycji, zaś Milanówek jest 515. Całe zestawienie liczy 898 gmin.

Pośród 1513 gmin wiejskich najwyżej z naszych znalazł się Baranów, który sklasyfikowano na 344 miejscu. Żabią Wolę odnajdujemy na 1381. pozycji, Jaktorów zaś jest 1398.

💬︎   dodaj komentarz


reklama Grodzisk Mazowiecki


📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.