TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

20

12 2022

Interwencja dzielnicowego zapobiegła wychłodzeniu człowieka i prawdopodobnej tragedii


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Dzielnicowy z komisariatu w Jaktorowie podczas wieczornej kontroli miejsc, w którym mogą przebywać osoby bezdomne, natrafił na wyziębioną kobietę, której udzielił pomocy i prawdopodobnie zapobiegł tragedii.


–Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Jaktorowie  podczas służby, jak zawsze w ostatnim czasie, pojechał sprawdzić, czy w opuszczonych budynkach nie przebywają osoby bezdomne. Gdy dotarł do jednego z takich miejsc zastał tam nieznaną mu kobietę. Już od pierwszej chwili rozmowy policjant zauważył, że osoba ta jest wyziębiona i osłabiona. Natychmiast zabrał ją do radiowozu i wezwał na miejsce pomoc medyczną. Podczas dalszych ustaleń dowiedział się, że 29–latka nie ma dokąd pójść i zamierzała nocować w tym pustostanie – relacjonuje asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Kobieta szybko trafiła do szpitala, gdzie udzielono jej niezbędnej pomocy. Nocleg w pustostanie mógł zakończyć się tragedią...

Policjanci przypominają, że każdy może pomóc osobom narażonym na wychłodzenie. Wystarczy jeden telefon pod numer alarmowy 112 lub zgłoszenie niebezpiecznego miejsca na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Nie bądźmy obojętni i informujmy funkcjonariuszy o  osobach, które mogą potrzebować pomocy, szczególnie w zimowych warunkach pogodowych.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.