reklama Grodzisk mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

10

02 2021

Historyczne wyniki milanowskich panczenistów


Grodzisk News


Historyczne wyniki milanowskich panczenistów - Grodzisk News


Młodzi panczeniści klubu UKS 3 Milanówek pokazali moc na niedawno rozegranej Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w łyżwiarstwie szybkim. Wielu pozostawiło rywali daleko w tyle i potwierdziło, iż mogą stać się przyszłością tego sportu w Polsce.


reklama Grodzisk mazowiecki

Zawody rozegrano na krytym torze lodowy w Tomaszowie Mazowieckim. – W łącznej punktacji klubowej w juniorach z ogromną przewagą (zdobywając 172pkt, podczas gdy drugi w tabeli MKS Korona Wilanów zdobył 78pkt.) zwyciężył Uczniowski Klub Sportowy ,,3” Milanówek zdobywając 24 medale pokonując utytułowane kluby z Tomaszowa Maz., Zakopanego, Warszawy czy z Lubina. Kluby, które posiadają własne sztuczne tory lodowe, a tym samym nieporównywalnie lepsze warunki do treningów. Multimedalistą został Michał Staszkiewicz , który zwyciężył w wieloboju zdobywając 8 medali w tym 6 złotych na 1500m, 3000m, 5000m, w biegu drużynowym, w biegu masowym, w wieloboju, brązowy medal na 500m srebrny na 1000m. Matusz Godlewski zdobył 4 medale złoty w biegu drużynowym, srebro w biegu masowym, dwa brązowe medale na 3000m i 5000m. Igor Masalski zdobył złoty medal w drużynie i brązowy w biegu masowym – relacjonują przebieg zawodów ludzie związani z milanowskim klubem.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Wśród dziewcząt rewelacyjnie spisała się Marta Dobrowolska zdobywając 7 medali, pięć złotych w wieloboju, na 1500m, 3000m, w biegu drużynowym, w biegu masowym i dwa srebrne medale na 500m i 1000m. Alicja Faderewska zdobyła złoty medal w biegu drużynowym, srebro 3000m i brązowy medal w wieloboju.

To nie koniec sukcesów, zaledwie tydzień później w dniach 06-07.02.2021 r. w Zakopanem odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików, w których na wszystkich dystansach zwyciężył reprezentant UKS,,3” Milanówek Mateusz Śliwka zdobywając 5 złotych medali w wieloboju, na 500m, 1000m, 1500m i 3000m. W biegu drużynowym chłopcy wywalczyli srebrny medal w składzie M. Śliwka, R. Skrzydlewski, Ł. Baranowski i rezerwowy K. Jankowski – dodają.

Wcale nie wykluczone, że młodzi sportowcy w przyszłości pójdą w ślady starszych koleżanek i kolegów, milanowskich olimpijczyków Sławomira Chmury i dwukrotnej medalistki olimpijskiej Luizy Złotowskiej.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz


reklama Grodzisk mazowiecki


📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.