TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

09

02 2024

Grodzisk zrewitalizuje kwietne łąki w Parku Skarbków


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: grodzisk.pl1 - Grodzisk News


Około 6700 mkw łąk kwietnych znajdujących się na terenie grodziskiego Parku Skarbków przejdzie rewitalizację. Miasto podpisało umowę z wykonawcą.


Grodzisk Mazowiecki otrzymał 4,5 mln zł na realizację zadania „Inwestycje w zakresie zielono-niebieskiej infrastruktury w Grodzisku Mazowieckim”. Jest ono współfinansowane ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego w ramach Programu Środowisko, Energia i Zmiany Klimatu, obszar programowy: Łagodzenie zmian klimatu i adaptacja do ich skutków. W jego ramach miasto zrealizowało lub realizuje takie inwestycje jak przebudowa placu Wolności, budowa parków kieszonkowych przy ul. Orzeszkowej i Westfala, wykonanie nasadzeń przy ul. Zondka, a także zazielenienie, wsparcie bioróżnorodności, retencję wód na skwerze przy skrzyżowaniu ul. E. Orzeszkowej z ul. 3 Maja”.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Teraz miasto rozstrzygnęło kolejne postępowanie w ramach inwestycji w zielono-niebieską infrastrukturę. Wiceburmistrz Tomasz Krupski podpisał dziś umowę z wykonawcą, firmą Państwo Łąka na rewitalizację łąk kwiatowych w Parku Skarbków.

Zadanie obejmuje wykonanie tzw. stołówki dla owadów, czyli w praktyce rewitalizację łąk kwietnych o powierzchni min. 6700 mkw. Zamówienie obejmuje takie prace jak m.in. koszenie, sprzątanie, równanie i kształtowanie terenu (teren powinien być obniżony względem ciągów komunikacyjnych o 2-4 cm, aby umożliwić spływ wód opadowych), uprawę terenu glebogryzarką, sprawdzenie pH i ewentualne wapnowanie, wysiew powierzchniowy, wałowanie terenu, dostawę wraz z montażem domków dla owadów i małych zwierząt oraz wypielenie niepożądanych gatunków roślin.

Dodatkowo wykonawca będzie zobowiązany do pielęgnacji zieleni przez 24 miesiące od odbioru końcowego.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.